MojAndroid

Telefóny v strednej cenovej kategórii zvyčajne nedisponujú najlepšími hardvérovými špecifikáciami. To ale neznamená, že nemôžu ponúknuť dokonalý používateľský zážitok s dostatkom výkonu na všetky bežné aj náročnejšie operácie. Lenovo Moto G5 je jasným dôkazom toho, že najmä v tejto kategórii zariadení je najdôležitejšie odladenie používateľského systému.

Náš tip
5 dní s Lenovo Moto G5: Konštrukcia – dotyk praktického luxusu [1. časť]

Náš tip
5 dní s Lenovo Moto G5: Systém – menej je niekedy viac [2. časť]

Slušný hardvérový základ

Samotné odladenie by ale na plnohodnotný zážitok nestačilo. Svoju rolu určite zohráva aj hardvér. Lenovo Moto G5 preto ponúka procesor Snapdragon 430 s ôsmymi jadrami s taktom 1,4 GHz a grafickým čipom Adreno 505. RAM má kapacitu 2/3 GB a vnútorná pamäť ponúka kapacitu 16/32 GB. Vo všetkých hardvérových konfiguráciách ale ide o výkonné zariadenie, ktoré si poradí s akoukoľvek náročnou úlohou.

Grafický čip Adreno 505 si poradí aj s novšími hrami. RAM má zasa dostatočnú kapacitu na pohodlný multitasking a rýchle prepínanie medzi aplikáciami. Ak by vám nestačila kapacita vnútornej pamäte, môžete využiť slot pre microSD kartu, ktorý zvládne pamäťovú kartu s kapacitou až do 256 GB. Vďaka tomu bude ukladanie fotografií, dokumentov či multimédií bez akýchkoľvek obmedzení.

Perfektne odladený smartfón

Aj Lenovo Moto G5 disponuje takmer čistým systémom Android s minimálnymi úpravami. Vďaka tomu a dodatočnej softvérovej optimalizácií bolo možné vytvoriť skutočne vynikajúci používateľský zážitok. O ten sa stará výkonný hardvér v spolupráci s dokonale prispôsobeným softvérom.

Pocítite to pri každej reakcii telefónu. Od odomknutia odtlačkom prsta až po náročnejší multitaksing. Ak by ste o telefóne nič nevedeli, jeho cenu by ste odhadli iba veľmi ťažko. V tejto cenovej kategórii totiž Lenovo Moto G5 ponúka skutočne nadštandardnú výbavu. Cieľom výrobcu pritom nebolo očariť používateľov vysokými číslami na zozname špecifikácií, ale spoľahlivosťou a plynulosťou systému, ktorá je už tradičnou hodnotou telefónov značky Moto.

Náš tip
Lenovo Moto G5: Legenda pokračuje | RECENZIA

Ponúka viac, ako by sa mohlo zdať

Lenovo Moto G5 je skrátka telefónom na každú príležitosť. Ak si ho kúpite iba na bežnú komunikáciu či občasnú návštevu webu, budete mať aspoň istotu, že máte dostatočnú výkonnostnú rezervu pre prípad potreby. Ak patríte k náročnejším používateľom, Lenovo Moto G5 nesklame ani vás. Rýchle reakcie, plynulé animácie a schopnosť pracovať aj so skutočné náročnými aplikáciami sú vlastnosti, ktoré v tejto cenovej kategórii nevidíme každý deň. Lenovo Moto G5 ponúka toto všetko a ešte oveľa viac, a to za cenu, ktorú je len ťažké odmietnuť.

8.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+