MojAndroid

Spoločnosť Lenovo predstavila novú líniu smartfónov Moto G5 na februárovej konferencii MWC v Barcelone. Dostupnejší model Lenovo Moto G5 má všetky parametre pre to, aby sa stal u nás bestsellerom. Okrem výbornej cenovky zaujme aj množstvom skvelých funkcií, ktoré na prvý pohľad nemusia byť očividné.

Náš tip
5 dní s Lenovo Moto G5: Konštrukcia – dotyk praktického luxusu [1. časť]

Náš tip
5 dní s Lenovo Moto G5: Systém – menej je niekedy viac [2. časť]

Náš tip
5 dní s Lenovo Moto G5: Výkon – najdôležitejšie je odladenie [3. časť]

Náš tip
5 dní s Lenovo Moto G5: Fotoaparát a multimédiá – plnohodnotný zážitok [4. časť]

Dual SIM + samostatný slot na microSD kartu

Lenovo Moto G5 je obrovskou raritou. V čase, keď výrobcovia šetria všade, kde sa dá, Moto G5 nerobí kompromisy. Týka sa to najmä pripojiteľnosti a rozšíriteľnosti batérie. Telefón totiž štandardne podporuje Dual SIM pripojenie v režime dual stand-by. To je v prípade smartfónov Lenovo úplnou samozrejmosťou, no okrem toho má Moto G5 aj samostatný slot na microSD kartu.

To je dnes skutočne výnimočné. Zariadenia aj v oveľa vyšších cenových kategóriách ponúkajú nanajvýš hybridný slot na microSD, ak vôbec pamäťové karty podporujú. Moto G5 tu ale exceluje a spolu s dvomi SIM kartami vám umožní použiť pamäťovú kartu s kapacitou až 256 GB, kde môžete uložiť všetky fotografie, videá, filmy a iné súbory.

Odoberateľný kryt + batéria

Ďalšia kategória, kde Lenovo Moto G5 búra zaužívané zásady, je konštrukcia. Telefón je od základov najmä praktický, čo potvrdzuje odoberateľný zadný kryt a vymeniteľná batéria. Vďaka tomu máte hneď niekoľko výhod – v prípade poškodenia môžete kryt vymeniť bez toho, aby ste telefón museli dávať do servisu. Zároveň si môžete zakúpiť ďalšiu batériu a v prípade potreby ju jednoducho vymeniť a pokračovať v práci v priebehu niekoľkých sekúnd.

Pokročilý skener odtlačkov s gestami

Jednou z najväčších predností smartfónu Lenovo Moto G5 a skvelým vylepšením oproti predchádzajúcej generácii je skener odtlačkov na prednej strane smartfónu. Ten je skutočne rýchly a extrémne spoľahlivý, no skrýva toho v sebe ešte oveľa viac.

Samotnú plochu skeneru je totiž možné použiť na kompletnú navigáciu v systéme. Skener je tak možné využiť ako tlačidlo Domov, Multitasking aj Späť. Ako je to možné? Vďaka šikovnej softvérovej funkcii a podporovaným gestám. Jednoduché stlačenie skeneru funguje ako tlačidlo Domov. Potiahnutie prstom sprava doľava slúži ako tlačidlo Späť a opačné potiahnutie zasa otvorí menu s multitaskingom.

Tieto gestá potiahnutia môžete v nastaveniach zmeniť tak, aby vám vyhovovali. Skener je ale aj po tejto stránke výborný a na gestá reaguje okamžite. Okrem toho ukrýva ale ešte jednu extra funkciu – pri dlhom podržaní prsta na skeneri sa obrazovka vypne a telefón zablokuje tak, ako by ste stlačili tlačidlo napájania. Takto je to ale oveľa jednoduchšie a nemusíte sa načahovať za tlačidlom v bočnej hrane zariadenia.

Okrem vysokej úrovne pohodlia má takýto štýl ovládania ešte jednu výhodu – na displeji sa neobjavia softvérové navigačné tlačidlá. Vy tak môžete displej využiť v jeho plnej veľkosti na prácu s aplikáciami a multimédiami a nemusíte sa obávať tradičného čierneho pásiku na spodku, ktorý často iba zaberá miesto.

Rýchle nabíjanie s Turbo nabíjačkou

Lenovo Moto G5 ponúka batériu s kapacitou 2 800 mAh, ktorá sa postará o výbornú výdrž na jedno nabitie. Ak ale budete potrebovať batériu dobiť, určite vás poteší Turbo nabíjačka, ktorú nájdete priamo v balení. Tá má výkon 10 W a batériu v telefóne nabije za približne hodinu a pol. Vďaka tomu môžete telefón využívať naplno a pri jeho používaní sa nebudete musieť vôbec obmedzovať.

Lenovo Moto G5 tak skutočne nie je iba zariadením do počtu. Okrem vynikajúceho pomeru ceny a výkonu v sebe ukrýva množstvo drobností, ktoré potvrdzujú, že Lenovo má skvelý zmysel pre detail a dbá o pohodlie používateľov.

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+