MojAndroid

Huawei Mate 20 lite nám ešte pred predstavením vlajkových lodí radu Mate 20 naznačuje, čo môžeme od novej generácie očakávať. Dostupnejšia verzia lite pritom prináša obrovské množstvo vylepšení oproti predchádzajúcemu radu smartfónov Mate 10. Obrovský krok vpred spravil Huawei Mate 20 lite aj so svojím fotoaparátom, ktorý prináša vyššiu kvalitu fotografií a skvelé funkcie aj vďaka umelej inteligencii.

Kvalitná optika je základ úspechu

Huawei Mate 20 lite prichádza s novou fotografickou zostavou, ktorá sa stará o naozaj kvalitné fotky. Tie sú dnes jednou zo základných podmienok pre každý dobrý smartfón a v spoločnosti Huawei to vedia viac, než dobre. Aj dostupnejšia “lite” verzia vlajkovej lode tak má niekoľko fotografických es v rukáve.

Základom je duálny zadný fotoaparát. Primárny snímač má viac než dostatočné rozlíšenie 20 MP s optikou so svetelnosťou f/1.8. Aj vďaka tomu si telefón veľmi ľahko poradí aj s náročnejšími svetelnými podmienkami, v ktorých zachováva veľmi dobrú úroveň farieb a detailov.

Fotografie sú naozaj veľmi kvalitné so skvelým dynamickým kontrastom, takže sa nemusíte obávať zbytočne presvetlených oblastí či zašumených tieňov na vašich fotografiách. Okrem toho je tu ešte aj sekundárny snímač, ktorý má na starosti sledovanie hĺbky poľa. To je potrebné pre efektné portrétové fotografie s rozmazaným pozadím, ktoré zvláda Huawei Mate 20 lite na výbornú. Rozpoznanie objektu je naozaj vynikajúce a rozmazanie pozadia prirodzené.

Podobný režim rozmazaného pozadia je možné vďaka duálnemu prednému fotoaparátu dosiahnuť aj pri selfie fotografiách. Tu okrem toho využijete aj zaujímavé efekty umelého osvetlenia, vďaka čomu dokážete zachytiť skutočne umelecké fotografie.

Ukážky fotografií s Huawei Mate 20 lite:

Ukážka portrétového režimu

Umelá inteligencia spraví peknú fotku za vás

Huawei Mate 20 lite si z drahších zariadení požičal pokrokové funkcie, o ktoré sa stará umelá inteligencia. Tá teraz rozpozná už 500 rôznych scén v 22 kategóriách a každej dokáže osobitne prispôsobiť nastavenia fotografie. Vám už nezostane nič iné, iba stlačiť spúšť.

Pri klasických fotografiách to znamená, že telefón za vás rozpozná napríklad to, že fotíte portrét a nemusíte manuálne spúšťať tento režim v nastaveniach fotoaparátu. Zároveň miesto vás upraví nastavenia tak, aby ste čo najkrajšie zachytili modré nebo, alebo naopak, večernú oblohu s ohňostrojmi. Veľmi praktické je aj rozpoznávanie domácich miláčikov, ktoré vám pomôže zachytiť tú najkrajšiu fotografiu neposedných maznáčikov.

Raritou v prípade Huawei Mate 20 lite je fakt, že telefón používa umelú inteligenciu aj pri selfie fotografiách. Tu ale pracuje s inými dátami pre dosiahnutie tých najkrajších autoportrétov. Telefón dokáže automaticky identifikovať pohlavie či odtieň pokožky a tomu prispôsobí skrášľovací algoritmus. Nejde tak o obyčajné vyhladzovanie pleti, ale o funkciu, ktorú budete chcieť naozaj používať. Okrem toho je aj na predných kamerách k dispozícii HDR mód, pričom fotografie v ňom uvidíte ešte pred stlačením spúšte.

Ukážka selfie fotografie s efektom rozmazaného pozadia

Predchádzajúce časti seriálu 5 dní s Huawei Mate 20 lite:

Náš tip
5 dní s Huawei Mate 20 lite: Dizajn vlajkovej lode [1. časť]
Náš tip
5 dní s Huawei Mate 20 lite: Batéria, ktorá vydrží všetko [2. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

27.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+