MojAndroid

Huawei Mate 20 lite nám ešte pred predstavením vlajkových lodí radu Mate 20 naznačuje, čo môžeme od novej generácie očakávať. Dostupnejšia verzia lite pritom prináša obrovské množstvo vylepšení oproti predchádzajúcemu radu smartfónov Mate 10. To sa okrem iného ukazuje aj na dizajne telefónu, ktorý od vlajkovej lode ani nerozoznáte.

Telefón, ktorý vynikajúco využíva priestor

Huawei Mate 20 lite je veľký telefón, no dostupný priestor využíva skutočne efektívne. Vidieť to najmä na prednej strane. Tú prakticky celú pokrýva displej. Všetky potrebné prvky tak nájdete vo výreze v hornej časti, kde sa okrem reproduktoru a potrebných senzorov výrobcovi podarilo vtesnať hneď dve selfie kamery. Keďže skener odtlačkov je na zadnej strane, displej skutočne môže pokrývať celú prednú stranu bez zbytočne hrubej brady na spodku.

Zadná strana zasa poteší minimalistickým štýlom a praktickosťou. Skener odtlačkov je uložený na ideálnom mieste pod šošovkami fotoaparátu, pričom celý tento súbor prvkov je umiestnený v nenápadnom dizajnovom oddelení. V čiernom prevedení je tento prvok skutočne iba veľmi jemný, viac si ho všimnete v atraktívnej modrej farbe.

Huawei Mate 20 lite nerobí kompromisy ani po stránke rozmerov. Pri dimenziách 158,3 x 75,3 x 7,6 mm a hmotnosti 172 gramov ide o priemerne veľké zariadenie s nadpriemerne veľkým displejom. Veľkým plusom je aj fakt, že napriek skutočne tenkému profilu výrobca nezabudol ponúknuť 3,5mm jack pre slúchadlá. Ten je umiestnený šikovne v spodnej strane, kde okrem iného nájdeme aj moderný USB-C port. Napriek elegantnému spracovaniu tak Huawei nezabudol ani na praktické doplnky, ktoré pri používaní rozhodne oceníte.

Krásny na pohľad aj na dotyk

Jedna vec je ponúknuť praktický dizajn so všetkými prvkami a portmi, na ktoré sme zvyknutí, no niečo celkom iné je zabaliť túto funkčnosť do krásneho obalu, ktorý nebude zasahovať do užitočnej stránky zariadenia. Presne to sa spoločnosti Huawei podarilo s modelom Mate 20 lite. Hoci ide o dostupnejšie zariadenie, na pohľad a ani na dotyk ho nedokážete rozpoznať od drahších zariadení.

Samozrejmosťou je použitie kvalitných materiálov – skla a kovu – v celej konštrukcii zariadenia. To ale dnes už môže povedať takmer ktokoľvek, tento prvok sa dostal už aj do najnižších radov zariadení. Huawei Mate 20 lite však nerobí žiadne kompromisy, naopak, ukazuje skutočný zmysel pre detail.

Poteší preto elegantné 2.5D zahnutie skla vpredu, ale aj vzadu. Sklo, ktoré je príjemné na dotyk a aj skvelo vyzerá, tak veľmi elegantne prechádza do rámu. Ten je zas kovový, vďaka čomu sa veľmi dobre drží v ruke. Vďaka prakticky neexistujúcim hranám sa telefón nebude zarezávať do dlane, čo oceníte najmä pri dlhodobejšom sústavnom používaní.

Skrátka, telefón je po dizajnovej stránke plnohodnotnou vlajkovou loďou. Ponúka oveľa lepšie spracovanie ako mnohé zariadenia v tejto kategórii a aj pre majiteľov dostupnejších smartfónov prináša pocit luxusu a prémiovosti, ktorý si doteraz mohli užívať iba tí, ktorí sa za telefón neboja dať pomaly tisíc eur.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

25.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+