MojAndroid

Správny výber pozadia plochy je prvou vecou, ktorú sa snaží každý používateľ urobiť pri personalizovaní svojho nového smartfónu. Vyhľadať si na internete pozadie dnes dokáže aj maloleté dieťa. Vybrať ale to správne alebo výnimočne dokáže zabrať nejaký čas a toho veľa ľudí bohužiaľ nemá málo. Server AndroidAuthority preto vybral 5 najvhodnejších aplikácií, ktoré vám to čo najrýchlejšie uľahčia. My pridávame jednú, ktorá je už v obchode Google Play skoro kultovou.

Google (Vyhľadávanie)

Vyhľadávací systém Google Search je základom služieb Googlu a vo väčšine smartfónov je predinštalovaný aj ako aplikácia. A pokiaľ nie, tak si ju môže každý používateľ bezplatne stiahnuť z obchodu Google Play. Server AndroidAuthority ho zaradil na začiatok svojho zoznamu kvôli jeho rokmi overenému a rokmi vylepšovanému systému vyhľadávania, ktorý sa dokáže prispôsobiť a optimalizovať výsledky konkrétnej osobe na základe jej preferencií.  V aplikácií sú okrem názvu a teda témy vyhľadávaného pozadia môžete nastaviť aj jeho kvalitu(rozlíšenie) alebo čas jeho vytvorenia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Reddit a Imgur

Sociálna informačná sieť Reddit (I read it) je často označovaná ako internet v internete. Pokiaľ niečo nenájdete v Google vyhľadávaní, tak sa to väčšinou dá nájsť na Reddite. A to sa týka aj pozadí na plochu. V spojení so službou Imgur na zdieľanie obrázkov tvorí jedno z najlepších spôsobov ako nájsť tématický orientované pozadie.

Verzia: 2.25.0
Aktuálna cena: Zdarma

Walli

Walli je jednou z aplikácii zameraných čisto na distribúciu tematických pozadí. Má príjemný jednoduchý dizajn a rôzni umelci v nej môžu distribuovať nielen fotografie ale aj kresby. Pozadia sú rozdelené do kategórií, nechýba ani kategória najnovších a najpopulárnejších. Pokiaľ sa vám diela niektoré umelca páčia, tak si môžte nastaviť, aby vás aplikácia upozorňovala na jeho novinky. Aplikácie je buď v bezplatnej verzii s reklamy alebo platenej bez nich.

Verzia: 2.5.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5.7
Aktuálna cena: Zdarma

Tapety (Wallpaper by Google)

Svoju aplikácia zameranú primárne len na distribúciu má aj spoločnosť Google. Aplikácia je úplne minimalistická a zobrazuje kategórie v mriežkach. Okrem aktuálnej tapety, vašich fotiek, predinštalovaných tapiet v zariadení v nej nájdete kategórie ako Krajina, Obrazy mora, Mestá atď. Aplikácia je samozrejme zdarma.

Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma

Wonderwall

Rozhranie ďalšej aplikácie Wonderwall pripomína klasické android aplikácie, kde všetko potrebné vrátane kategórií nájdete v bočnom panely, ktorý aktivujete jednoduchým ťahom. Aplikácia má históriu vybraných pozadí, kategóriu obľúbené a môžte si nastaviť aj automatické samostatné nastavovanie tapiet. Každú tapetu môžete samozrejme hodnotiť. Aplikácia je zdarma s in-app poplatkami.

Verzia: 1.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zedge

Zedge je jednou z najstarších aplikácií na personalizáciu zariadenia. Má elegantné tmavé rozhranie a okrem tapiet ponúka na stiahnutie aj zvonenia a po novom aj widgety. Tapety sú rozdelené nielen podľa kategórii ale aj napríklad podľa farby. Nechýba ani ponuka živých tapiet. Bohužiaľ oproti v nových verziách bezplatnej aplikácie sú reklamy podstatne otravnejšie než v minulých a zbavíte sa ich len kúpou premium verzie.

 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pokiaľ máte aj vy nejaký tip na podobnú aplikáciu, môžete sa oň podeliť v komentároch.

Náš tip
BotSyncPlus: Slovenská aplikácia na automatickú zálohu súborov
21.8.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+