MojAndroid

O podvodoch, ktoré sa šíria SMS správami, píšeme pomerne často. Avšak stále je dôvod na ne upozorňovať, pretože nie všetci používatelia smartfónov sú dostatočne obozretní a zorientovaní vo svete technológií. Najnovší podvod cieli na používateľov operátora 4ka.

Nemali by ste prehliadnuť:

Podvodníci tentokrát posielajú správy v mene operátora, za ktorého sa vydávajú. Na túto tému upozornila už aj samotná 4ka na sociálnej sieti Facebook.

Svojich zákazníkov prosí, aby neklikali na žiadne odkazy, ktoré podvodná správa obsahuje a aby nedôverovali neznámym číslam. Táto konkrétna podvodná správa znie nasledovne:

“4ka: Vážený zákazník, ak ste neoverili svoje telefónne číslo, vaša SIM karta bude zablokovaná.”

Okrem tejto informácie sa v správe nachádza aj link, na ktorý má používateľ kliknúť a dostane ho pravdepodobne na podvodnú stránku, kde si má zakúpiť kredit, eSIM a podobne. Pred nákupom akejkoľvek služby či tovaru na internete si vždy pozrite stránku, na ktorej sa nachádzate. V tomto prípade to určite nie je oficiálna stránka operátora 4ka.

Náš tip
Xiaomi: Tieto smartfóny už nedostanú žiadnu aktualizáciu
5.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+