MojAndroid

Približne pred mesiacom sme vám priniesli informácie o tom, že operátor 4ka chystá veľké zmeny so svojimi paušálmi Sloboda. Tie mali po novom priniesť hovory, SMS a dáta aj na používanie v Európskej únii. Operátor nám vtedy prezradil, že novinku chce predstaviť v júni, teda práve včas pred začiatkom dovolenkovej sezóny a svoj sľub dodržal. Nové pravidlá pre využívanie paušálov Sloboda v EÚ začnú platiť od zajtra 22. júna.

Sloboda prichádza do Európy

Operátor začal pred mesiacom rozposielať informačné SMS zákazníkom, ktorí tak mali čas na novinku sa pripraviť. Nové pravidlá sa totiž týkajú iba paušálov Sloboda, no mnohí zákazníci operátora doposiaľ fungujú s paušálmi .TO, ktoré operátor už v ponuke nemá. Teraz už ale 4ka oficiálne spúšťa európske pravidlá pre svoje paušály Sloboda, a tak si zákazníci nášho najmladšieho operátora užijú volania, SMS a dáta aj na letnej dovolenke.

Ako bude zmena fungovať?

Pre súčasných zákazníkov s paušálmi Sloboda a Sloboda+ neprestavuje táto novinka žiadne starosti. Jednoducho budú môcť od oficiálneho spustenia služby dátovať, volať a smskovať za ceny ako na Slovensku, resp. budú míňať obsah svojich balíčkov v zahraničí rovnako ako u nás. Zmeny sa týkajú všetkých paušálov Sloboda a Sloboda+ okrem paušálu Sloboda Dáta a týkajú sa aj obľúbeného balíčka Giga.

V prípade balíčkov Sloboda nie sú žiadne obmedzenia a všetky dáta, ktoré má zákazník predplatené, môže využívať tak na Slovensku ako v krajinách EÚ. V prípade balíkov Sloboda+ sú dáta platné v sieti 4ka prepočítavané cez platný vzorec nariadenia EÚ, podľa ktorého vychádza, že zákazník môže prečerpať v zahraničí ďalších 0,83 GB. V prípade zakúpenia dátového balíka Giga bude možné v zahraničí prečerpať 0,56 GB z nezmeneného objemu dát 1 GB.

21.6.2018
Zdroj: 4ka

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • kubo

  Ale toto nie su ziadne novinky tak to mali fungovat uz minuly rok

 • stanleyjr

  a preco tak zrazu tato zmena 4ka? :)

  • pedro

   zrazu? po roku od účinnosti nariadenia a po (zatiaľ neukončenej) kontrole RU. A povedzme si rovno, že aj toto aktuálne “riešenie” je minimálne na hrane, skôr za ňou. No a v neposlednom rade, budú zaujímavé tiež prvé praktické skúsenosti s euroroamingom 4ky, s akými providermi sa spojili.

   • stanleyjr

    je mi to jasne, ved ta moja otazka mala vyzniet aj sarkasticky :) je jasne ze to nerobia z ich dobrej vole len tak :)

+