MojAndroid

Mobilný operátor 4ka už na jeseň 2015 zaviedol jednotnú cenu 4 centy za minútu volania, SMS a 1 MB dát v celej EÚ. Tá bude platiť pre Štvorkárov aj po 15. 6. 2017, keď do platnosti vstúpi nová európska regulácia cien mobilných služieb v krajinách Európskej únie a Európskeho hospodárskeho priestoru. Od polovice júna však už v týchto krajinách nebudú platiť za prichádzajúce volanie, rovnako ako doma.

Nulové obmedzenia pre “kreditných” používateľov

„4ka na rozdiel od svojich konkurentov nebude sledovať či obmedzovať využívanie svojich služieb v EÚ. Je jedno, či naše služby využívate doma alebo v inej krajine únie, stále platíte rovnakú cenu 4 centy za minútu / SMS / 1MB. V 4ke neexistujú žiadne príplatky,“ hovorí Jozef Lasz, riaditeľ pre stratégiu a rozvoj spoločnosti SWAN Mobile. Ako dodáva, už dnes výhodnú ponuku 4ky využívajú tisíce zákazníkov v rôznych krajinách Európy, najviac ich je v Nemecku, Česku a Rakúsku.

Balíček dát do Európy za štvrtinovú cenu

Pre väčší komfort zákazníka od 15. 6. 2017 predstavuje mobilný operátor aj program služieb Moja 4ka Svet, ktorý bude automaticky aktivovaný na každej SIM karte a ktorý umožňuje zákazníkom dátovať v zahraničí. Tu už ale nejaké obmedzenia nastávajú a týkajú sa najmä klasických predplatených balíčkov dát.

„Na Slovensku si môže zákazník aktivovať k službe Moja 4ka niektorý z výhodných nových paušálov TO. (TOTAL ONLINE). V krajinách únie sme navyše od polovice júna zlacnili cenu dát na štvrtinu pre tých, ktorí si k Mojej 4ke Svet aktivujú dátový balík EÚ DÁTA. Za 5 eur Štvorkári získajú na 15 dní až 500 MB dát,“ vysvetľuje J. Lasz.

Aktivovať balík EÚ DÁTA si môžu všetci zákazníci 4ky využívajúci program služieb Moja 4ka Svet zaslaním SMS v tvare EUDATA 1 na skrátené číslo 950. Dobrou správou je, že dáta sa z balíka čerpajú iba v krajinách EÚ mimo Slovenska.

Ponuka operátorov je skompletizovaná

Svoju ponuku, ktorá bude platiť od polovice júna, predstavili aj ostatní operátori Orange, Telekom a v prípade O2 platí nová ponuka už od dnes. Bez ohľadu na odchýlky v ponukách operátorov platí, že ak plánujete tento rok letnú dovolenku po 15. júne v krajinách EÚ, Nórsku, Lichtenštajnsku či na Islande, oproti predchádzajúcim rokom s najväčšou pravdepodobnosťou veľa ušetríte. To sa týka prevolaných minút, poslaných SMS či MMS a najmä spotrebovaných dát. Samozrejmosťou bude aj možnosť prijímať hovory v zahraničí bez poplatkov, takže kontakt s rodinou na Slovensku bude oveľa jednoduchší.

Zdroj: Tlačová správa

13.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+