MojAndroid

4ka postupne začína prechádzať na 2G sieť Orangeu. Doteraz najmladší mobilní operátor využíval v národnom roamingu mobilnú sieť operátora Telekom.

„Spoločnosti SWAN Mobile, a. s., a Orange Slovensko, a. s., vo februári tohto roku podpísali Zmluvu o poskytovaní služieb národného roamingu. Na jej základe technické tímy oboch spoločností v priebehu niekoľkých týždňov spoločne vypracovali a otestovali technické riešenie prepojenia systémov mobilných sietí oboch operátorov, ktoré  púšťame do komerčnej prevádzky.“ hovorí technický riaditeľ SWAN Mobile, a. s., Patrik Kollaroci.

Zákazníci 4ky budú do partnerskej siete prepínaný postupne v nasledovných dvoch týždňoch, a to všade tam, kde 4ka ešte nemá vlastné pokrytie. Z pohľadu zákazníka sa však nič nemení a služby budú poskytované rovnako ako doteraz.

„Zmena partnera sa udeje postupne počas niekoľkých dní od 12. 6. 2017, počas ktorých budú všetky služby 4ky poskytované plynule a bez prerušenia. Ak by mal v tomto období telefón problém prihlásiť sa do siete, odporúčame ho reštartovať,“ dodáva P. Kollaroci.

Zákazníci 4ky v priebehu nasledujúcich dní získajú prístup do novej partnerskej siete v miestach, ktoré ešte najmladší operátor nepokryl vlastným signálom.

„Záujem o využívanie našej siete ďalším operátorom považujeme za uznanie jej kvality, čo si nesmierne ceníme. Sme radi, že našu 2G sieť môžeme poskytnúť aj zákazníkom 4ky a umožniť im tak bez problémov komunikovať takmer na celom území Slovenska,“ hovorí Ivan Marták, riaditeľ úseku stratégie, právneho a regulačných vzťahov spoločnosti Orange Slovensko.

Zdroj: tlačová správa

10.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+