MojAndroid

Epidémia koronavírusu a s tým spojené obmedzenia pohybu ovplyvnili nielen pracovnú činnosť väčšiny ľudí, ale aj ich socializáciu s inými ľuďmi a rodinou. Z obavy o životy tých najzraniteľnejších zostane na konci tohto roka mnoho seniorov bez kontaktu s rodinami. Slovenský mobilný operátor 4ka sa im preto rozhodol pomôcť byť v spojení s ich rodinami cez Vianoce.

4ka

Sociálne služby so seniormi dostanú bezplatné SIM karty

Operátor 4ka tak zareagoval na návrh Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, aby pomohol byť klientom zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny v kontakte s blízkymi aspoň na diaľku. Docieliť to chce bezplatným SIM kartami s aktivovanými paušálmi SLOBODA ∞+. Celkovo už do týchto zariadení distribuoval 900 takýchto SIM kariet.

Ministerstvu sme bez váhania venovali 900 SIM kariet s aktivovanými paušálmi SLOBODA ∞+, ktoré môžu seniori a ďalší klienti sociálnych zariadení využívať počas sviatkov.

Marek Jánošík, vedúci produktového odd. mobilného operátora 4ka

Okrem neobmedzených volaní poskytnú SIM Karty aj neobmedzené dáta

Každá služba by mala byť zdieľaná medzi viacerými klientmi zariadení. Vzhľadom na to, že nejde len o seniorov, navyše aj tí už dnes často vedia pracovať s modernými technológiami, 4ka okrem neobmedzených volaní a SMS pridala aj dáta. Seniori ak budú môcť byť v spojení s rodinou cez Vianoce aj pomocou videohovorov v populárnych aplikáciách ako sú WhatsApp, Viber, Skype, Zoom alebo Google Meet. Bezplatné dáta im tiež môžu umožniť mať prehľad o súčasnom dianí na Slovensku a vo svete.

Želáme všetkým našim klientom predovšetkým zdravé Vianoce, čo možno znamená, že nie každého z rodiny či priateľov uvidíme tento rok naživo. 4ka tu bude s vami počas celých sviatkov, aby vám zabezpečila čo najlepšie spojenie, či už pošlete vinš cez SMS, zavoláte priateľom, alebo si urobíte rodinné stretnutie on-line. Spolu to zvládneme.

Juraj Ondriš, výkonný riaditeľ 4ky

Náš tip
Xiaomi Mi 11: Poznáme presný dátum predstavenia a ďalšie detaily

 

22.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+