MojAndroid

Koncom mája zaradila 4ka do ponuky viacero nových smartfónov, medzi nimi aj drahšie modely, ktoré oslovujú náročnejších zákazníkov. Samsung Galaxy S23 Ultra patrí spolu sú súrodencom Galaxy S23 a viacerými iPhonmi do cenovo vyššej kategórie, napriek tomu sa dostali do top desiatky najpredávanejších smartfónov za uplynulý mesiac.

Mohlo by vás zaujímať:

Až by sa dalo povedať, že čo zákazníci ušetria na mesačných poplatkoch za paušál, to investujú do kúpy drahšieho, a možno vysneného, smartfónu. Jednotkou sa v máji stal Apple iPhone 15 nasledovaný oveľa starším a repasovaným iPhonom 12. V tabuľke nájdeme na šiestom mieste aj iPhone 15 Pro.

iPhone 15 Pro a Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: androidpolice

Veľmi dobre sa už tradične darilo Xiaomi, ktoré má v májovej TOP desiatke troch zástupcov. Dvaja patria pod značku Redmi, jeden je zo série Xiaomi 13T. Dostatočný počet predaných kusov zabezpečilo Honor Magic5 Lite umiestnenie v prvej päťke. Do rebríčka sa prebojovala aj dobre vybavená Motorola Moto G84 5G.

TOP10 najpredávanejších smartfónov v máji

1 Apple iPhone 15
2 Apple iPhone 12
3 Redmi Note 13 Pro+ 5G
4 Redmi 12 5G
5 Honor Magic5 Lite
6 Apple iPhone 15 Pro
7 Xiaomi 13T
8 Samsung Galaxy S23
9 Motorola Moto G84 5G
10 Samsung Galaxy S23 Ultra
Náš tip
Facebook a Instagram chce vaše dáta využiť na trénovanie AI. Máte už len niekoľko dní, aby ste to Meta zakázali

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+