MojAndroid

Operátor 4ka priniesol informácie o spotrebe dát v priebehu júla a augusta. Zvýšil sa objem prenesených dát doma, ale aj v zahraničí. Najväčší nápor na dáta bol zaznamenaný koncom augusta, v priemere počas júla a augusta preniesli štvorkári o 16 % dát viac ako v júni.

Viac dát doma aj v cudzine

„Ľudia trávia viac času mimo domova a aj preto spotreba mobilných dát stúpa. Ak by sme spočítali nárasty doma aj v medzinárodnom roamingu, počas prázdnin v porovnaní s júnom naši zákazníci preniesli o 24% dát viac. Sme radi, že naši zákazníci sa vďaka našim výhodným cenám nemusia báť byť on-line kedy a kde len chcú,“ hovorí vedúci produktového oddelenia SWAN Mobile Marek Jánošík.

Takto vyzerala letná akcia u operátora 4ka, ktorá skončila pred niekoľkými dňami.

Spotreba dát začala u operátora rásť už prvý júlový týždeň. Môže za to aj letná akcia, v rámci ktorej mal každý zákazník s dátovým balíčkom zároveň neobmedzené dáta v sieti 4ky, ako aj 3G sieti obchodného partnera Orange. Slováci dátovali viac doma aj v zahraničí, pričom najviac dát preniesli v zahraničí koncom prázdnin – konkrétne 29.8. Celková augustová spotreba v medzinárodnom roamingu bola trojnásobne vyššia ako v júni. Zaujímavá je tiež celková prázdninová spotreba zákazníkov 4ky, ako uvádza Matúš Benčík, hovorca operátora 4ka: “Celkovo preniesli Štvorkári v mesiacoch júl a august 2701,78 TB dát.”

Trend naďalej pokračuje

“Zdá sa však, že leto pre Slovákov ešte neskončilo. Za prvý septembrový týždeň preniesli Štvorkári v porovnaní s júnom dvakrát viac dát. Rovnako neklesá ani záujem o dátovanie na Slovensku,“ hovorí technický riaditeľ SWAN Mobile Patrik Kollaroci.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
4ka má najvernejších zákazníkov. Vyplýva to z prieskumu čitateľov
10.9.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+