MojAndroid

Tak ako každý rok, aj rok 2019 patrí na našom webe dvom veľkým anketám. Prvou je NAY Android Roka 2019, kde hlasujete za najlepšie zariadenia za uplynulý rok. Spustená bude už o chvíľu. Druhou je anketa Android Code 2019. V rámci nej už tradične nominujeme tie najlepšie slovenské Android aplikácie a vy rozhodnete o poradí v jednotlivých kategóriách. Dnes si predstavíme kategóriu Najlepšie aplikácie pre spravodajstvo a médiá. Tie môžu mať textovú, audio alebo video formu.

🎵 České a Slovenské Rádiá 🎵

Účel tejto aplikácie prezrádza už jej názov. Najznámejšie rádiá sú v nej rozdelené do dvoch stĺpcov na české a slovenské. Samozrejmosťou je aj manuálne vyhľadávanie v ich zozname. Po vybraní a spustení stanice sa zobrazí názov a obrázok hrajúcej pesničky, respektíve interpreta. Stanicu, ktorá sa vám páči, je možne uložiť do obľúbených. Nechýba možnosť zvukového záznamu rádia, ale až po zaplatení Premium účtu. S ním sa odstránia aj otravné reklamy a aktivuje podpora zariadení Chromecast. Samozrejmosťou je aj časovač spánku.

SK Radio – Slovenské online rádiá

Druhá aplikácia je priamym konkurentom tej prvej. Je o niečo jednoduchšia a ponúka len slovenské rádiá. Je tu ale možnosť pridať vlastné rádio pomocou URL linku. Prvá aplikácia umožňuje iba navrhovať nové rádiá priamo tvorcom. Okrem časovača spánku nájdeme v aplikácii SK Radio aj budík, ktorý spustí aplikáciu v danom čase. Stanice je možne ukladať medzi obľúbené a prepínať kvalitu zvuku, pokiaľ chcete šetriť mobilné data. S Pro verziou získate nové témy, widget a hlavne sa zbavíte otravných reklám.

Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Rádio Anténa Rock

Aj tretia aplikácia umožňuje počúvanie rádia, ale len jedného konkrétneho – Rádia Anténa Rock. Jej výhodou je čistý dizajn bez reklám a možnosť pozrieť si posledné hrané pesničky. V pravom hornom rohu nájdete prepínač medzi klasickou verziou rádia a HARD verziou, ktorá mieri na viac metalových fanúšikov. Ďalšie zaujímavé tlačidlo spustí informačný panel s novinkami okolo rockových kapiel, ako sú ich nové albumy alebo chystané koncerty.

Verzia: 1.2.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.6
Aktuálna cena: Zdarma

 

Antik TV

Antik TV prináša slovenské a české televízne programy na váš smartfón alebo tablet. Zahŕňa archív väčšiny verejne dostupných staníc. V skúšobnej verzii môžete sledovať 5 minút živého vysielania a pre neobmedzené sledovanie si musíte zaplatiť predplatné. To sa pohybuje v sume okolo 7 eur na 3 mesiace podľa toho, či ste nový alebo už stály zákazník. Samozrejmosťou je aj prepínanie kvality obrazu v prípade pomalšieho internetu a program jednotlivých staníc na niekoľko dni dopredu. Nechýba ani živý obraz z verejne dostupných webových kamier na Slovensku a počúvanie slovenských rozhlasových staníc.

Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

SME.sk

Mobilná aplikácia SME.sk poskytuje spravodajstvo načítanejšieho slovenského denníka. Prvý mesiac je zadarmo a následne je potrebné mesačné predplatné v sume 5,99 eur. Články sú rozdelené podľa kategórií, na najnovšie alebo na najčítanejšie. K dispozícii sú aj videá SME TV alebo podcasty. Poteší predpoveď počasia na niekoľko dní dopredu podľa vašej polohy. Samozrejmosťou je čoraz populárnejší tmavý režim, ktorý ušetrí spotrebu energie pri OLED displejoch.

Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

TV JOJ

Mobilná aplikácia televíznej stanice TV JOJ vám poskytne živé vysielanie televíznych staníc patriacich do portfólia JOJ Group. To znamená TV JOJ, Wau, PLUS a huste.tv. Pri každej stanici máte televízny program na niekoľko dní dopredu. Samozrejmosťou je aj archív televíznych relácií a seriálov z produkcie TV JOJ. Relácie a seriály si môžete uložiť medzi obľúbené na neskoršie pozretie. Spravodajstvo je v aplikácii dostupné celých 14 dní od prvého vysielania a umožňuje pohodlne vyhľadať konkrétnu reportáž podľa dátumu odvysielania relácie. Obraz môžete následne zrkadliť na váš televízor s podporou DLNA.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

14.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+