MojAndroid

Portál MojAndroid.sk v spolupráci s operátorom 4ka vyhlasuje ďalší ročník súťaže 4ka Android Code 2018 – celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska. Aj tento rok môžu slovenskí vývojári prihlásiť svoje aplikácie do ankety až v 7 kategóriách a pripojiť sa tak k najlepším aplikáciám na Slovensku. Čas na prihlásenie aplikácie sme predĺžili do 10. novembra.

Ako na to?

Slovenskí vývojári prihlasujú svoje aplikácie priamo na stránke AndroidCode.sk. Aplikácia, ktorá je nominovaná do 4ka Android Code 2018, musí byť umiestnená v Obchode Play a mať za obdobie posledných 12 mesiacov aspoň 1 aktualizáciu. Termín nominovania pre aplikácie je do 10. novembra 2018.

Aplikácie budú rozdelené do siedmich kategórií:

 • TV aplikácie
 • Spravodajské aplikácie
 • Nakupovanie a predaj
 • Doprava
 • Hry
 • Slovenské aplikácie – všeobecne
 • Svetové aplikácie

Verejné hlasovanie

Tak ako aj minulý rok, budete o ocenení aplikácií v ankete rozhodovať vy, naši čitatelia! Verejné hlasovanie bude prebiehať od 12. 11. 2018 do 31. 12. 2018 a zapojiť sa doň bude naozaj jednoduché. Stačí v každej z kategórií vybrať jednu aplikáciu, správne vyplniť kontaktné údaje a potvrdiť hlasovanie v e-maily, ktorý zašleme na vašu e-mailovú adresu.

Vývojári, ktorých aplikácia zvíťazí v danej kategórií, získajú ocenenie 4ka Android Code 2018 a PR článok na webe a sociálnych sieťach MôjAndroid.sk. Hlasujúci, ktorí sa regulérne zapoja do hlasovania v tejto ankete, môžu vyhrať jednu z vecných cien.

Podmienky súťaže

1. Základné podmienky

1.1. Organizátorom súťaže 4ka Android Code 2018 na stánke www.AndroidCode.sk je portál MojAndroid.sk zastúpený spoločnosťou Virtual studio spol. s r.o.

1.2. Cieľom súťaže 4ka Android Code 2018 je prostredníctvom hlasovania verejnosti ohodnotiť najlepšie Android aplikácie a hry od slovenských vývojárov v roku 2018.

1.3. Mobilná aplikácia je obrandovaný alebo neobrandovaný program určený pre tzv. “inteligentné mobilné telefóny” (smartphony) alebo tablety s operačným systémom Android.

1.4. Podmienkou prijatia súťažných aplikácií je včasné vyplnenie prihlasovacieho formulára do dňa uzávierky súťaže, v určenej forme a podľa technických podmienok uvedených v tomto štatúte, prípadne jej nominovanie samotným organizátorom súťaže.

1.5. Do aktuálneho ročníka súťaže môžu byť prihlásené tie aplikácie, ktoré boli vytvorené alebo aktualizované v tomto kalendárnom roku na území SR a sú verejne dostupné v Obchode Play. Do súťaže možno prihlásiť aj tie projekty, ktoré začínali v roku predchádzajúcom alebo pokračujú v roku nasledujúcom.

1.6. Vyhlasovateľ súťaže si vyhradzuje právo v prípade pochybností o pravdivosti prihlášky, pôvodnosti a originalite nezaradiť prihlásenú aplikáciu do súťaže.

1.7. Prihlasovateľ prihláškou na internete potvrdzuje, že sa oboznámil s podmienkami súťaže, že zobral na vedomie uvedené kritériá, a že súhlasí so štatútom súťaže a že ním prihlásené aplikácie spĺňajú všetky tieto kritériá.

2. Súťažné kategórie

2.1. Súťaží sa v siedmich súťažných kategóriách:

 • TV aplikácie,
 • Spravodajské aplikácie,
 • Nakupovanie a predaj,
 • Doprava,
 • Hry,
 • Slovenské aplikácie – všeobecne
 • Svetové aplikácie.

2.2. Počet aplikácií prihlásených do jednotlivých kategórií od jedného prihlasovateľa nie je obmedzený.

2.3. Vyhlasovateľ pred začiatkom hlasovania posúdi, či prihlásené aplikácie spĺňajú štatút súťaže a či sú prihlásené v správnych kategóriách. Vyhlasovateľ má právo vyradiť zo súťaže aplikácie, ktoré tento štatút nespĺňajú.

2.4. Pokiaľ bola aplikácia prihlásená do inej kategórie ako patrí, vyhlasovateľ má právo preradiť ju do správnej kategórie. Informuje o tom prihlasovateľa.

3. Ceny

3.1. Ocenenie 4ka Android Code 2018

Na základe hlasovania budú udelené v každej zo 7 súťažných kategórií tri ocenenia: 1. miesto, 2. miesto a 3. miesto. Cenou pre víťazov jednotlivých kategórií je ocenenie 4ka Android Code 2018 a medializovanie ich aplikácie na webe a sociálnych sieťach vyhlasovateľa súťaže.

3.2. Shortlist

Na shortlist budú vyberať najlepšie aplikácie redaktori portálu MôjAndroid.sk, verejnosť bude vo finále hodnotiť už len aplikácie zo shortlistu. Porota má právo nominovať aj aplikáciu, ktorá nie je na shortliste, ale je zaujímavá natoľko, aby ju porota posunula do finále.

3.3. Ceny pre hlasujúcich

Hlasujúci, ktorí sa zaregistrujú na stránke AndroidCode.sk a zahlasujú aspoň za jednu aplikáciu, budú na konci súťaže zaradení do žrebovania o vecné ceny.

3.4. Ocenenie víťazov

Víťazi súťaže budú vyhlásení na stránke MojAndroid.sk a AndroidCode.sk najneskôr do 31.1.2019. Všetky ceny si víťazi prevezmú osobne.

4. Pôvodnosť a práva

4.1. Organizátor súťaže má právo nezaradiť do ankety práce, ktorých pôvodnosť je preukázateľným spôsobom spochybnená. Za pôvodnosť, usporiadanie autorských, vlastníckych a ďalších práv a za správnosť údajov v prihláške ručí výhradne prihlasovateľ.

4.2. Prihlásením do súťaže prihlasovateľ zároveň súhlasí s týmito podmienkami:

 • prihlásené práce môžu byť zverejnené a medializované, a to ako celok, tak aj ich časti vo všetkých materiáloch a aktivitách súvisiacich s prezentáciou súťaže a to v súlade s rozhodnutím vyhlasovateľa súťaže. Prihlasovateľ sa prihlásením práce do súťaže vopred zrieka odmeny za akékoľvek použitie diela v uvedenom rozsahu a na určený účel.

5. Termíny

 • Uzávierka nominovania aplikácií do súťaže: 10. 11. 2018
 • Začiatok verejného hlasovania: 12.11.2018
 • Koniec verejného hlasovania: 31.12.2018
 • Vyhodnotenie súťažných prác: do 31. 1. 2019

Organizátor súťaže si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel súťaže počas trvania súťaže bez predchádzajúceho upozornenia.

2.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+