MojAndroid

Koniec roka patrí na našom webe dvom veľkým anketám. Popri NAY Android Roka 2018, kde hlasujete za najlepšie zariadenia za uplynulý rok a hráte o vyše 20 cien, beží aj anketa 4ka Android Code 2018. Tu už tradične hľadáme tie najlepšie slovenské Android aplikácie, pričom ste to práve vy, kto rozhodne o poradí v jednotlivých kategóriách. Aby sa vám lepšie hlasovalo, postupne vám predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes budeme pokračovať kategóriou Svetové aplikácie (všeobecne).

“”

Blindr

Blindr je veľmi jednoduchá aplikácia s jasným poslaním. Ide totiž o zoznamovaciu aplikáciu, takže je vhodná pre všetkých, ktorí sa cítia opustení a osamelí. Vývojári tvrdia, že účelom aplikácie je to, aby sa ľudia nesúdili len podľa vzhľadu a mohli sa bližšie spoznať počas online rande na slepo. Charakter je teda v tomto prípade predstavovaný ako vlastnosť, ktorú môžete na cudzích spoznávať práve vďaka aplikácii Blindr. Samozrejme, bude vhodné, ak nejaká vydarenejšia známosť odtiaľ nezostane len na úrovni četu v mobile.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Čo to tu kvitne?

Pokiaľ ste sa ocitli v situácii, keď ste našli nejaký pekný kvet a neviete mu prísť na meno, aplikácia Čo to tu kvitne? sa vám určite zíde. Jej zameranie vyplýva z názvu, jej používanie je jednoduché. Úplne vám stačí zadať farbu, lokalitu a počet lupienkov. Aplikácia vám potom poskytne niekoľko výsledkov na základe vašich parametrov a vy musíte nájsť ten správny. Nutnosť internetového pripojenia sa môže javiť ako nevýhoda. Ak sa vám nechce obetovať dáta pre pár pekných kvetov, stiahnite si rozšírenú verziu tejto aplikácie.

Verzia: 3.3.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.10
Aktuálna cena: Zdarma

Mobile Security & Antivirus

Aplikácia Mobile Security & Antivirus od spoločnosti ESET je rýchly a výkonný ochranný softvér pre váš smartfón. Chráni ho pred malvérom a vírusmi. Počas 30-dňovej doby od stiahnutia si môžete zadarmo vychutnávať všetky prémiové funkcie. Po uplynutí tejto doby môžete aj naďalej využívať normálne a základné možnosti aplikácie, za príplatok je tu však k dispozícii balíček prémiových funkcií. Za kopec z nich sa ale naozaj oplatí zaplatiť si, pretože sa starajú o vaše súkromie, ktoré je hlavne v dnešnej dobe ohrozené. 
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Slido

Slido je minimalisticky postavená aplikácia, ktorá sa zameriava na udalosti a otázky ohľadom nich. Každá udalosť má svoj kód a môžete sa jej venovať osobitne. Okrem klasickej komunikácie a odpovedania na otázky účastníkov môžete taktiež dávať hlasy jednotlivým otázkam, vytvoriť si osobný plán udalostí alebo sa dokonca zapojiť do živých ankiet v aplikácii. Ak si chcete vytvoriť vlastnú udalosť, nezaberie to viac ako minútu. Na ostatné vám stačí jednoduchý kód.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Sygic: GPS Navigácia & Offline Mapy

Sygic je azda najlepšia a najobľúbenejšia offline navigácia v celom Obchode Play. Okrem naozaj detailných správ z dopravy a vykreslenia jej situácie, ktoré sú zbierané od vyše 500 miliónov šoférov, dokáže aj kopu ďalších vecí. K dispozícii je tak napríklad navigácia pre chodcov, na ktorých sa často zabúda. A Sygic na nich myslí. A myslí aj na všetkých ostatných, vďaka čomu sa niekoľkokrát do roka objavia bezplatné aktualizácie máp. Nezabúda sa ani na bezpečnosť, takže navigácia Sygic oplýva niekoľkými bezpečnostnými vymoženosťami.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

X-plore File Manager

X-plore File Manager je aplikácia primárne určená na prehliadanie súborov. Takých je, samozrejme, nielen v Obchode Play celkom dosť. Táto je však trochu iná a to už len z toho dôvodu, že zoznam jej podporovaných možností je pomerne obšírny. Popri všetkých funkciách sa nemohlo zabudnúť na estetiku, ktorá tiež nie je najhoršia. Niekomu by možno mohlo vadiť zastarané prostredie, ktoré naozaj nezodpovedá dnešným trendom, no treba prihliadnuť aj na funkčnú stránku tejto aplikácie.

Verzia: 3.98.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.98.14
Aktuálna cena: Zdarma

Hlasujte a vyhrajte

Čitatelia a fanúšikovia webu MojAndroid.sk majú možnosť hlasovať a zvoliť si svoje obľúbené aplikácie v ankete 4ka Android Code už po ôsmykrát. Hlasovanie opäť prebieha na webe AndroidCode.sk od 29. 11. 2018 do 13. 1. 2019. Vyhrá aplikácia, ktorá dostane od vás najviac hlasov. Samozrejme, na hlasujúcich čakajú tiež zaujímavé ceny. Hlavnou cenou je nový smartfón Samsung Galaxy A7 2018! Okrem víťaza hlavnej ceny odmeníme aj ďalších desiatich z vás, ktorí dostanú doživotnú licenciu na navigáciu Sygic.

“”

Partneri ankety 4ka Android Code 2018

11.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+