MojAndroid

Začiatkom roka predstavila spoločnosť nové Chromecast zariadenie Chromecast with Google TV (HD). Ponúkalo  všetky funkcie modelu 4K Chromecast with Google TV, ktorý bol predstavený v roku 2020, okrem podpory 4K rozlíšenia. Jedinou výhodou bol systém vo verzii Android 12, ktorého sa teraz podľa portálu AndroidAuthority dočkal aj starší model.

Aktualizácia okrem systému Android TV OS 12 prináša aj júlovú bezpečnostnú záplatu

4K Chromecat s Google TV je jednoduché zariadenie, ktoré dokáže váš televízor premeniť na smart televízor so systéme Android TV. Pozostáva malej krabičky v tvare vajíčka, ktorú zapojíte do televízora cez HDMI rozhranie a jednoduchého diaľkového ovládača. Okrem Google služieb a YouTube budete mať k dispozícii aj streamovacie služby ako Netflix alebo Disney+.

Google Chromecast Google TV
Google Chromecast Google TV | Zdroj: wired.com

S pomocou zariadenia môžete aj jednoducho zrkadliť obraz z vášho smartfónu na displej televízora. Nechýba podpora 4K rozlíšenia, HDR alebo Dolby Vision. Dostupnosť aktualizácie s Android TV OS 12 už potvrdilo množstvo majiteľov zariadení aj na Slovensku. Android TV 12 sa už podarilo nainštalovať aj nám.  Aktualizácia má veľkosť 722 MB a obsahuje aj bezpečnostnú opravu systému Android z júla 2022.

Zoznam zmien v aktualizácii:

  • Aktualizuje operačný systém Android TV z verzie 10 na verziu 12
  • Pridané ďalšie používateľské nastavenia, ktoré vám umožňujú ovládať formát HDR a priestorový zvuk
  • Nová funkcia umožňuje prepínať medzi obnovovacími frekvenciami televízora
  • Zvýšená bezpečnosť a súkromie
  • V rámci ochrany osobných údajov pribudli nové prepínače kamery a mikrofónu, ktoré vám umožňujú zakázať alebo povoliť prístup ku kamere/mikrofónu pre všetky aplikácie
  • Úroveň bezpečnosti systému Android bola inovovaná júlovú bezpečnostnou záplatou
  • Ďalšie opravy chýb a vylepšenia výkonu

Ak chcete skontrolovať, či je na vašom zariadení 4K Chromecast with Google TV aktualizácia k dispozícii, tak prejdite do časti Nastavenia > Systém > Informácie > Aktualizácia systému.

Náš tip
Toto sú aplikácie, ktoré najviac vybíjajú batériu vášho telefónu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+