MojAndroid

Rýchle 4G siete na Slovensku stále rastú. Operátori zlepšujú svoju infraštruktúru, aby moderné pripojenie k internetu priniesli k čo najväčšiemu počtu používateľov. Dnes sa už každý z troch tradičných operátorov na Slovensku môže pýšiť pokrytím 4G, ktoré prevyšuje 90 % populácie Slovenska.

Náš tip
https://www.mojandroid.sk/ako-sa-darilo-slovenskym-operatorom-q1-2018/

Telekom: 4G pre 93 %, rozširovanie 4G+

Slovenskí operátori pred niekoľkými dňami, resp. týždňami, zverejnili svoje hospodárske výsledky za prvý kvartál tohto roku. Telekom okrem iného prezradil, že svojou 4G sieťou pokrýva už 93 % obyvateľov Slovenska. To je skutočne vysoké číslo, ktoré reprezentuje snahu operátora priniesť svoju modernú sieť k čo najväčšiemu počtu používateľov.

Okrem toho operátor postupne rozširuje svoju ešte rýchlejšiu 4G+ sieť. Tá je teraz dostupná aj v ďalších dvoch slovenských lokalitách – Šamoríne a Stupave. 4G+ sieť Telekomu je tak k dispozícii už v 19 slovenských mestách, resp. lokalitách: Bratislava, Stupava, Pezinok, Senec, Šamorín, Dunajská Streda, Orechová Potôň, Nové Zámky, Nitra, Trnava, Piešťany, Trenčín, Žilina, Vrútky, Martin, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad, Košice. V týchto mestách je inštalovaná minimálne sieť LTE-CA do 225 Mbps, vo väčšine miest je aj vyššia (do 300 či 375 Mbps), pričom v Martine nie je pokryté celé mesto, ale iba jeho časť.

O2: Najvyššie pokrytie 4G sieťou, ktorú si môžete zdarma vyskúšať

Operátor O2 sa už dlhšie chváli tým, že má najširšie pokrytie svojou 4G sieťou. „O2 pokrývalo v polovici marca 4G LTE sieťou už 93,56 % obyvateľov Slovenska,“ prezradila Tereza Molnár, hovorkyňa O2. To, že nejde iba o štatistiku, sa snaží O2 dokázať aj práve prebiehajúcou akciou. V rámci tej daruje operátor každému zákazníkovi 5 GB dát na vyskúšanie celkom zadarmo.

Táto akcia má súčasným, ale aj novým zákazníkom dokázať, že 4G sieť operátora O2 je skutočne kvalitná. Pre súčasných zákazníkov operátora to tak znamená veľmi praktický darček, no 4G sieť O2 si môžu vyskúšať aj zákazníci, ktorí aktuálne nie sú klientmi O2. Môžete si napríklad celkom zadarmo na mesiac aktivovať službu O2 Fér a vyskúšať 4G sieť na vlastnej koži, alebo si môžete kúpiť kartu O2 Voľnosť za 2 eurá. Viac informácií nájdete priamo na stránke O2.sk.

Orange: Zvyšovanie pokrytia aj množstva prenesených dát

Aj operátor Orange sa môže pýšiť širokou 4G sieťou, ktorá aktuálne pokrýva 90,3 % populácie Slovenska. V prvom kvartáli tohto roku pritom zákazníci preniesli v sieti o 12 % viac dát ako v rovnakom období minulého roka, pričom už 65 % všetkých prenesených dát je práve v 4G sieti.

15.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+