MojAndroid

Orange v posledných dňoch pokryl 4G sieťou ďalšie mestá vrátane Galanty, Šamorínu, Senca, Prievidze, Bojníc, Humenného, Malaciek, Pezinku, Modrej a Svätého Jura. Signálom 4G tak Orange pokrýva približne už 29,5% populácie Slovenska.

Sme radi, že sa nám podarilo splniť to, čo sme našim zákazníkom sľúbili pred 5 mesiacmi, keď sme 4G sieť spúšťali. V súčasnosti sú výhody 4G siete Orangeu dostupné pre ľudí už celkovo v 25 slovenských mestách a 5 obciach. Chceme, aby naši zákazníci mohli naplno využívať výhody rýchleho mobilného internetu novej generácie prakticky na celom Slovensku,“ hovorí generálny riaditeľ Orangeu Pavol Lančarič.

Zákazníci Orangeu môžu 4G sieť využívať úplne zadarmo bez akýchkoľvek poplatkov a aktivácií. Maximálna prenosová rýchlosť siete je momentálne nastavená na 150 Mbps pre sťahovanie a 50 Mbps pre odosielanie dát. Komerčnú prevádzku 4G siete spustil Orange v júli tohto a v súčasnosti je dostupná v týchto mestách: Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Prešov, Nitra, Žilina, Trnava, Trenčín, Martin, Poprad, Zvolen, Komárno, Piešťany, Nové Zámky, Galanta, Šamorín, Senec, Prievidza, Bojnice, Humenné, Malacky, Pezinok, Modra, Svätý Jur a Vrútky a v obciach Dunajská Lužná, Rovinka, Biely Kostol, Trenčianska Turná a Dražkovce.

Orange sa zároveň angažuje aj v zlepšovaní pokrytia a spoľahlivosti 3G siete, ktorá môže dosahovať maximálne teoretické prenosové rýchlosti na úrovni 42,2 Mbps. Vďaka tejto technológii dokáže Orange tiež lepšie pokrývať vidiecke oblasti, kde je pokrytie 4G sieťou zatiaľ v nedohľadne. 3G sieť Orangeu je v súčasnosti dostupná v 138 mestách a 1312 obciach na Slovensku,  čo predstavuje už 90% populácie SR.

Zdroj: TS

8.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+