MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Pokračujeme aplikáciou Pelipecky.

Flipohits – Flugtickets
Flipohits – Flugtickets
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot
 • Flipohits – Flugtickets Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Už dlhšie pracujeme s trendom, že online cestovanie sa presúva do mobilov. Väčšina návštev už roky pochádza z mobilu, no zároveň platí, že väčšina rezervácii stále prichádza z desktopu. Práve preto sme sa rozhodli skĺbiť informácie z cestovného ruchu s funkčnou a jednoduchou platformou na vytváranie rezervácií. Druhý kľúčový bod je možnosť byť s používateľom v bližšom kontakte pred, počas, aj po absolvovaní jeho cesty.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Počet sa menil v závislosti od fázy vývoja, zväčša to bolo od dvoch do ôsmich ľudí.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Celý proces trval približne jeden rok.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Určite sa treba na to pozerať globálne a v cestovaní ako takom je práve globálne videnie štandardom. Netreba však zabúdať na rozdiely medzi jednotlivými trhmi a pracovať s používateľmi v daných krajinách aj cez tento princíp na denno-dennej báze.

Aké máte plány do budúcna?

Aplikácia je len jeden z ďalších nástrojov Pelikána, jeho ďalšia platforma na spoluprácu. Či už na spoluprácu s cestovateľmi, ale hlavne na B2B spolupráce, nielen na slovenskom trhu. V našej aplikácii Pelipecky sme už vopred na takýto účel integrovali viacero modulov, ktoré užívateľ nevidí a ani vidieť nemusí, ale umožňujú nám v prípade potreby expandovať aj v zahraničí.

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Pelipecky je nominovaná v kategórii Doprava a cestovanie. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

 • Cestovné poriadky a dopravná karta v mobile
 • HOPIN
 • Košice Región
 • ParkDots
 • Zaži Tatry

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+