MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Pokračujeme aplikáciou Paint my Room – Zmeň si svoju farbu steny.

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Pretože výber farby nie je jednoduchý. Sám som tento problém riešil pred 3 rokmi. Chcel som si ísť vymaľovať svoju izbu, ale pomocou vzorkovníkov z predajní, kde sú iba malé farebné štvorčeky som si nevedel predstaviť, ako by to skutočne vyzeralo na celej stene. Vtedy som musel použiť grafický nástroj na počítači a farby si vyskúšať na statickej fotke. Tento proces bol dosť nešikovný a zdĺhavý.

paint my room

Na tento problém, čo som kedysi riešil, som si spomenul pred rokom keď som si vyberal tému na moju bakalársku prácu. Vedel som, že chcem tie stovky hodín investovať do niečoho, čo ľudom reálne pomôže. Do niečoho, čo má zmysel. Tak som sa rozhodol spraviť túto aplikáciu.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

1. Ale rád naberiem posily, tak kľudne ma kontaktujte :)

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

9 mesiacov. Najviac času zabral výskum, ako vôbec k tomuto problému efektívne pristupovať. Všetky výpočty prebiehajú v reálnom čase, aby sa užívateľ mohol sa voľne pohybovať po miestnosti a sledovať ju z rôznych uhlov. Preto sa tam vyskytlo zopár úskalí.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Všetko to závisí od danej aplikácie. Ak by aplikácia riešila problém, ktorý má každý Slovák tak áno, má to potenciál. Vo všeobecnosti je ale určite výhodnejšie sa zamerať na celý svet. Napríklad 95% užívateľov mojej aplikácie sú zo zahraničia.

Aké máte plány do budúcna?

Chcem sa zamerať na zlepšenie detekcie stien. V horších svetelných podmienkach sa ťažko rozlišujú hranice steny a vyfarbia sa potom aj nesprávne objekty. Tiež pracujem na integrácií farieb od samotných dodávateľov, aby si užívateľ mohol danú farbu ísť hneď kúpiť do predajne.

paint my room

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Paint my Room – Zmeň si svoju farbu steny je nominovaná v kategórii Slovenské aplikácie (všeobecne). Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

 • BodyFix.io
 • FlashScore – športové výsledky
 • Hakatron
 • Horská záchranná služba
 • Idem Hore – Počasie a podmienky na horách
 • iWatt
 • Jednoduchá galéria Pro
 • Kedy na Ryby
 • Moja 4ka
 • Pokec.sk – Najväčšia slovenská online komunita
 • Readmio: rozprávky pre deti
 • SHMUdroid

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

18.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+