MojAndroid

Použitie smartfónov a tabletov na každodennej báze dokazujú aj najnovšie štatistiky prístupov na Youtube. Služba na distribúciu video obsahu sa stáva populárnou na mobilných zariadeniach. Až 40% celkovej prevádzky pochádza zo smartfónov a tabletov, čo je výrazný nárast v porovnaní s 25% v minulom roku a 6% v roku 2011.

Youtube Ovládanie TV priamo z notifikačnej lišty

Hunter Walk, bývalý riaditeľ produktového manažmentu vysvetľuje, že mobilný tím Youtube bol založený v roku 2007 ešte predtým, než vznikol taký veľký dopyt a príjmy v tomto segmente. Tím sa postaral o konverziu všetkých videí na formát podporovaný mobilnými zariadeniami a taktiež zabezpečil dohodu s Apple, aby poskytoval aplikáciu Youtube predinštalovanú v každom zariadení.

Google však nie je jediný, kto sleduje podobný nárast mobilných používateľov. Sociálna sieť Facebook zaznamenáva až 819 miliónov používateľov, ktorí pristupujú prostredníctvom smartfónu alebo tabletu mesačne, čo je až 73% z 1,15 miliardy používateľov v druhom kvartáli 2013. Od toho sa vyvíjajú samozrejme aj zisky. Až 41% jeho príjmov Facebooku totižto pochádza z reklamy na smartfónoch a tabletoch.

Zdroj: techcrunch

18.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+