Poznáte službu Apple Music? Službu vytvorila spoločnosť Apple na koncepte online služby od firmy Beats, ktorú kúpila pod svoje krídla. Práve táto služba obsahuje niekoľko užitočných funkcií, ktoré by sa rozhodne hodili aj do konkurenčných služieb ako Spotify či Hudba Play. Tu je niekoľko z nich!
Pozastavenie skladby, kým nenájdete vhodnú alternatívu
Viacerí z vás iste radi používajú náhodný výber skladby. Ak však stlačíte tlačidlo pre pauzu a následne vyhľadávate ďalšie skladby, tie sa vám už priamo púšťajú od začiatku. Drobným, ale užitočným vylepšením v prípade Apple Music je pozastavenie prehrávania aj počas preskakovania ďalšími skladbami, pričom “Play” si používateľ stlačí sám, akonáhle nájde skladbu, ktorá mu vyhovuje. Nie je tak potrebné stláčať za každým tlačidlo pre pozastavenie.
Stiahnutie jednej skladby z albumu
Sťahovanie skladieb pre offline počúvanie je naozaj zaujímavou alternatívou a ponúkajú ju aj veľkí hráči v Obchode Play. Ak si však chcete stiahnuť určité stopy pre offline počúvanie, je potrebné uložiť si celý album, jednotlivé skladby je možné uložiť offline len ak vystupujú ako “single.” Obdobne sa ponuka správa v prípade vlastných playlistov.
To pri Apple Music neplatí a stiahnuť je možné ktorúkoľvek (napríklad len jednu) skladbu z celého albumu či playlistu. Používateľ si tak môže vybrať len tie skladby, ktoré mu vyhovujú.
Úprava vlastných playlistov
Ak používate službu Spotify či Hudba Play už dlhšie, pravdepodobne ste si na prostredie a možnosti aplikácie už zvykli. Pomerne náročným spôsobom je riešená úprava playlistov, úprava viacerých skladieb či vlastné prispôsobenie. O čosi jednoduchšie to ide pri využití desktop klienta.
Ak sa však pozrieme na mobilnú aplikáciu, Apple Music tento proces zjednodušuje. Nechýba možnosť pridať si vlastnú fotografiu playlistu priamo v aplikácií či jednoduché “zaškrtávanie” viacerých vybraných skladieb a úkonov s nimi spojenými.
Vyhľadávanie
V prípade, že vyhľadávate skladbu v aplikácií Spotify alebo Hudba Play, po výbere vami hľadanej skladby prehrávanie pokračuje. Či už sa jedná o pokračovanie v rámci vyhľadávania alebo o návrhy skladieb, ktoré “by sa vám mohli páčiť” podľa samotnej aplikácie. Služby sa vám snažia podať čo najväčší objem skladieb, to áno. Pri štandardnom prehrávaní to nemusí byť na škodu (po skončení určitého albumu a pod.)
Apple Music k tomu pristupuje trochu inak. Konkrétne pri vyhľadávaní skladby prehrá len danú skladbu. Predpokladá, že to je práve tá stopa, ktorú chcete počuť a nepočíta s tým, že by pokračovalo prehrávanie skladbami, ktoré “by sa vám mohli páčiť.”
Ktorú službu používate najčastejšie na prehrávanie hudby? Aké funkcie by ste privítali v rámci prostredia aplikácie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.
dlho som necital zbytocnejsi clanok
Ako keby som to už dakde počul:
https://www.androidcentral.com/four-features-worth-stealing-apple-music?utm_source=ac_tw&utm_medium=tw_card&utm_content=66568&utm_campaign=social
*čítal
Mne sú playlisty nanič.Každý deň ma osloví niečo nové .Vyčítať niečo Spotify je malichernosť. Je to perfektná vec.
Ja používam Spotify, prešiel som k nemu zo Soundcloundu a som na 100% spokojný, nič mi nechýba a také maličkosti by ma ani nenapadli a nemyslím si že sú tak dôležité… teda aspoň pre mňa.
Apple music používam už cca rok. Predtým som používal Spotify a na mesiac som skúšal aj Hudbu Play. Apple music má pre mňa jednu výhodu oproti konkurencii a to sú dynamické playlisty. Síce si ich je možné spraviť len v iTunes na počítači, ale zobrazujú sa aj v aplikácii. Z týchto bodov, čo sú v článku, ale stojí za zmienku max to stiahnutie jednej skladby 😃.
btw “veľkí hráči” pán Slovenčino 😃
Vďaka za upozornenie, chybička je opravená :)
Rád by som pridal len menší dotaz, osobne používam Spotify a stiahnuť len jednu skladbu na offline počúvanie možné je :)