MojAndroid

Internet v mobile je pre mnohých z nás samozrejmosťou. Pokiaľ používate niektorý z dátovo obmedzených programov, určite sa vám zíde aplikácia 3G WatchDog. Táto slúži na monitorovanie prenesených dát v mobilnej sieti a okrem upozornení na blížiace sa prekročenie dátového limitu dokáže pri dosiahnutí maxima prenesených dát pripojenie vypnúť. Osobne som vyskúšal veľa iných aplikácií, ale 3G WatchDog bol z vlastnej skúsenosti najlepší a hlavne najpresnejší.

Použitie aplikácie je veľmi jednoduché. Po jej nainštalovaní je potrebné spraviť niekoľko prvotných nastavení akými sú počet MB vo vašom dátovom pláne a dĺžku/začiatok účtovacieho obdobia.Nastavení je samozrejme viac a môžete si zvoliť napríklad aj to, či sa do prenesených dát počíta  upload, môžete dáta počítať po blokoch alebo považovať dáta prenesené v roamingu za lokálne. Upozornenie o blížiacom sa prekročení prenesených dát sa nastavuje v % a po dosiahnutí nastaveného limitu budete o tom informovaní v notifikačnej lište – zapnúť môžete aj upozornenie vibrovaním. Medzi ostatnými nastaveniami nájdete napríklad možnosť nastaviť frekvenciu aktualizácie počítadla dát, deň ktorým pre vás začína týždeň, vypnutie notifikácie o zmene SIM karty a zapnutie/vypnutie automatickej zálohy.

Keďže za prenesené MB mimo predplatených dát sa platia veľké peniaze, vítanou funkciou je tiež úplné vypnutie mobilného pripojenia po dosiahnutí určitého percenta prenesených dát. Na tento účel však budete musieť nainštalovať niektorú z aplikácií APN Droid alebo JuiceDefender, s ktorými 3G WatchDog spolupracuje.  Ak by sa vám zdalo, že dáta sa počítajú nesprávne, môžete vyskúšať  alternatívnu metódu pre-Froyo. V prípade, že ste aplikáciu nainštalovali až po začatí účtovacieho obdobia počet prenesených dát je možné  nastaviť aj ručne v menu aplikácie.

Výhodou 3G WatchDog je detailné zobrazenie histórie prenesených dát v tabuľkách a grafoch. Môžete si pozrieť objem, ktorý ste preniesli počas jednotlivých dní, týždňov alebo mesiacov – zaznamenané dáta je možné exportovať do CSV súboru. Výbornou pomôckou je aj predpoveď koľko dát pri súčasnom využívaní prenesiete do konca účtovacieho obdobia.

Súčasťou aplikácie je samozrejme aj widget na plochu. Na výber je hneď niekoľko druhov s rôznymi nastaveniami. Na ploche sa tak môžu zobraziť informácie o aktuálnom počte prenesených, zostávajúcich dát ako aj o predpokladanej spotrebe.

Na Android Markete sú dostupné dve verzie – Free alebo PRO za cenu 2,25€. Ak však nepotrebujete detailné zobrazenie histórie dát a uspokojíte sa s menším počtom widgetov, tak by vám mohla postačovať aj free verzia aplikácie. Na stiahnutie tejto užitočnej aplikácie môžete použiť nasledovné odkazy:

 

3G Watchdog Pro
Richard Gruet
Verzia 1.5.2 (6. 9. 2011)
Veľkosť 515 kB
1.5+

2,25€

3G Watchdog
Richard Gruet
Verzia 0.30.1 (26. 8. 2011)
Veľkosť 730 kB
1.5+

Zadarmo
7.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+