MojAndroid

Pre Android sa pripravuje nová aplikácia, ktorá otestuje výkon zariadení fungujúcich nielen pod týmto operačným systémom. Spoločnosť Futuremark, dobre známa z prostredia desktopových počítačov, predstavila program nazývaný jednoducho 3DMark, ktorý bude multiplatformový. To znamená, že okrem výkonu svojho PC či notebooku, si budete môcť zmerať aj výkon smartfónov a tabletov s operačným systémom Android, iOS a Windows Phone.

3DMark zatiaľ funguje len na zariadeniach s operačným systémom Windows a zatiaľ nemáme podrobné informácie o tom, kedy by mohol byť dostupný aj pre ostatné platformy. Každopádne, nový benchmark by mal priniesť tri rôzne testy a “mapy”, ktoré otestujú výkon hardvéru daného zariadenia. Jeden test však bude špeciálne určený pre meranie výkonu smartfónov a tabletov s OS Android, iOS a Windows Phone. Volá sa Ice Storm a výborne poslúži na multiplatformové porovnanie výkonu zariadení rôznych výrobcov. Podobne ako dekstopová verzia 3DMarku, aj na smartfónoch a tabletoch by sa mali dať výsledky zdieľať a porovnávať s výsledkami publikovanými ďalšími používateľmi. O dostupnosti aplikácie pre Android vás budeme informovať.

Zdrok: androidcommunity

6.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+