MojAndroid

Dvaja najväčší konkurenti v mobilnom priemysle – Google a Apple – sa neustále pretekajú v tom, kto prinesie niečo praktickejšie, novinku, vďaka ktorej si používateľ povie: “Kvôli tomuto by som prešiel na Android,” alebo opačne. A tak vznikol aj 3D Touch, funkcia, ktorú ponúkajú najnovšie iPhoney. Ide o akési kontextové menu, ktoré sa dá vyvolať silnejším dotykom na displeji. Samozrejme, že Google si nenechá brnkať po nose, a tak sa šepká, že už teraz pripravuje podobnú funkciu aj pre Android. A tá by mohla fungovať takto:

Náš tip
Nova Launcher je to najlepšie, čo sa mohlo Androidu stať | TÉMA

Technológiu 3D Touch autor videa demonštroval pohybom potiahnutia dole v Nova Launcheri, no samozrejmosťou je, že v budúcnosti by 3D Touch mal fungovať rovnako ako na Apple zariadeniach, a teda silnejším stlačením displeja. Takto si budeme môcť zobraziť napríklad rýchle počasie, prípadne si rýchlo pozrieť, koľko upozornení máme v niektorej z aplikácií. Nám sa táto idea rozhodne pozdáva a privítali by sme ju v našich zariadeniach všetkými desiatimi. Dúfame, že sa o nej dozvieme viac na najbližšej konferencii Google I/O. Ako sa páči vám?

Náš tip
Instagram prináša 3D Touch funkcie z nových iPhonov aj na Android [APK]

Zdroj: Phandroid

16.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+