MojAndroid

V televízii alebo na internete vidíte nové 3D tlačiarne, rôzne lasery, mini počítače a všetky podobné vychytávky modernej doby, no hlavou vám preblysne myšlienka, na čo všetko sú tieto zariadenia dobré? Nie, nejde o bludy, ani technologické hračky pre zbohatlíkov. Všetky technologické inovácie môžu pomôcť aj bežným ľuďom. Dôkazom je napríklad 3D skener Curatio, ktorý vyrobil Pieter Smakman. Ten je zložený z 32 kamier a laserov, pričom ho ovládajú mini-počítače Raspberry Pi.

3D skener Curatio dokáže v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd vytvoriť presný model vašej ruky, pričom samozrejme dokáže skenovať aj akékoľvek iné veci, ktoré sa zmestia do jeho kruhovej konštrukcie. Pôvodným cieľom jeho strojcu však bolo vytvoriť jednoduchý 3D skener, ktorý pomôže ľuďom napríklad v zdravotníctve. A to tak, že vám na presný tvar ruky vyrobí chirurg za pomoci 3D tlačiarne presne vytvarovanú dlahu, ktorá vás nebude nikde tlačiť a bude jednoducho recyklovateľná. Využití je však mnoho. Cieľom projektu Curatio je aj dôkaz svetu o tom, že na 3D skener nepotrebujete tisíce eur a šikovnejší z vás si ho dokonca možno budú vedieť vyrobiť aj sami doma. Aké využitie tejto technológie vidíte v budúcnosti vy?

Zdroj: Engadget

9.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+