MojAndroid

Dnes sme vás informovali o tom, že Google predstavil svoj utajovaný projekt Tango. Ide o mobilné zariadenie schopné nasnímať 3D model interiéru akejkoľvek miestnosti a ten ďalej použiť na ďalšie operácie. Len niekoľko hodín po tom, ako táto správa unikla na internet, vám ukazujeme, ako takýto 3D model vlastne vyzerá.

Náš tip
Project Tango od Google – pomocou smartfónu chce zmapovať svet

Model svetu ukázala spoločnosť Matterport, ktorá patrí v danej oblasti medzi špičku. Krátke video zachytáva nielen samotný proces zaznamenávania 3D modelu, ale aj následné programové prostredie, v ktorom je možné s týmto modelom pracovať. Ukázané sú funkcie ako komentár alebo zmeranie interiérového rozmeru, no program toho dokáže určite ešte viac.

K samotnému zariadeniu Tango sa vyjadril aj Matterport CEO Bill Brown, ktorý ho porovnal ku projektom, ktoré v tejto oblasti posledné roky realizovala jeho firma. Prototyp ich zariadenia má zhruba rovnaké výsledky v mapovaní interiéru s tým rozdielom, že je väčší a “škaredší”. Projekt Tango však podľa jeho slov urobil v tomto priemysle obrovský krok dopredu a po doladení niekoľkých detailov pôjde o veľmi praktické a funkčné zariadenie. Matterport ako spoločnosť sa bude prezentovať aj na MWC 2014 na prezentácii spoločnosti Qualcomm, kde má predstaviť svoje vlastné softvérové riešenie pre zachytávanie 3D modelov mobilnými zariadeniami. Uvidíme, aké rozdiely nájdeme medzi projektom Tango a softvérom Matterportu, no už teraz sa tešíme na technologický pokrok, ktorý v tomto odvetví najbližší rok uvidíme. Ako 3D mapovanie interiéru očarilo vás?

Zdroj: TechCrunch

22.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+