MojAndroid

Operačný systém Android sa stáva zaujímavým aj pre biznis zákazníkov, ktorí využívajú smartfóny pre prístup k podnikovým e-mailom, kalendárom, kontaktom a iným zabezpečeným informáciám. Hoci Android zariadenia poskytujú služby ako šifrovanie dát, prípadne VPN, tak sa vyžaduje aj zabezpečenie proti strate alebo krádeži, aby sa korporátne informácie nedostali do neoprávnených rúk. V tejto súvislosti si predstavíme ďalšiu Android aplikáciu, resp. službu, 3CX Mobile Device Manager, ktorá možno splní vaše očakávania alebo ju hneď zavrhnete.

3CX Mobile Device Manager Android zabezpecenie

3CX Mobile Device Manager je on-line služba, ktorá používateľom umožňuje ľahkú správu, zabezpečenie, sledovanie a lokalizáciu svojich mobilných telefónov, tabletov alebo notebookov. Na domovskej adrese www.mobiledevicemanager.com je potrebné vytvoriť si nové používateľské konto, ktorým sa prihlásite do administračnej sekcie služby. Rovnakými údajmi sa prihlásite aj do mobilnej aplikácie. Odteraz je vaše zariadenie sledované a pravidelne odosiela svoje informácie do manažéra, kde máte prístup k polohe prostredníctvom Google máp prípadne vzdialenému zamknutiu zariadenia a vymazaniu dát. Okrem toho ponúka aj správu aplikácií zariadenia, odosielanie výstrah alebo odosielanie správ.

Hoci aplikácia 3CX Mobile Device Manager ponúka mnoho zaujímavých funkcií, akou je napr správa aplikácií, pri lokalizácií stráca na svojej kvalite. Počas testovania nám bola schopná lokalizovať smartfón až na 4-tý pokus. Chýbala nám aj možnosť zachytiť fotografie okolitého prostredia a vzdialená aktivácia mobilného internetu, ako v prípade aplikácie Cerberus. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete 3CX Mobile Device Manager vyskúšať, stačí kliknúť na náš widget nižšie a navštíviť domovskú stránku služby.

20.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+