MojAndroid

Minulý rok ohlásila Poštová banka projekt mobilnej banky 365, ktorá by mala fungovať najmä v smartfónoch ako mobilná aplikácia a zákazníkom by ako prvá banka na Slovensku ponúkla inteligentné bankovníctvo. Už čoskoro by sa malo spustiť testovanie betaverzie 365 aplikácie. Počet miest na testovanie je limitovaný na 2 x 365 betatesterov (365 Betamanov a 365 Betagirls), ktorý si registrovali email na web stránke projektu.

 Vybraní betatesteri by mali dostať e-mail, ktorý je vstupnou bránou do bety. Pokiaľ budete medzi vyvolenými, tak sa v ňom dozviete všetko podstatné, krok za krokom a prostredníctvom neho sa dostanete do BetaZóny. Čaká vás zopár otázok v dotazníku a po jeho vyplnení vám príde samostatný e-mail s linkom na stiahnutie aplikácie. Pre majiteľov iPhonov bude proces trošku kostrbatejší. Vzhľadom na to, že ide o beta prevádzku banky, bude potrebné stiahnuť si najskôr appku Testflight. Potom sa už môžete pustiť do testovania.
Keďže sa jedna len o betaverziu, banka sa bude snažiť od vás získať vaše postrehy k aplikácií. Na lepšie zozbieranie a analyzovanie všetkých postrehov, nápadov a komentárov je priamo v aplikácii vytvorená časť BetaLab. V rámci nej môžete tvorcom napísať všetko, čo vám udrie do očí.
Čo nájdete v aplikácií?
Ešte predtým, ako sa dostanete do samotnej appky, prejdete onboardingom, teda založíte si účet cez smartfón. Super, že už aj v slovenskej banke sa dá účet otvoriť cez telefón. Potrebovať budete svoj občiansky, spravíte si selfie, e-mailom vám banka pošle zmluvy, ktoré podpíšete priamo v appke, a na záver si ešte pošlete peniaze z účtu v inej banke. V rámci bety budete môcť realizovať všetky typy platieb. Dostanete vertikálnu 365kartu a majitelia Androidov môžu platiť aj cez Google Pay. Ďalšie produkty a funkcionality banka prinesie v blízkom čase. Už dnes pracuje na sporení s cieľom a na odmeňovacom programe, ktoré budete môcť testovať v najbližšom release (vydaní) appky. Okrem toho bude priebežne dopĺňať aj funkcionality, ktoré vám budú chýbať alebo na ktoré natrafíte v testovaní a bude ich treba zlepšiť. Viac informácií nájdete na blogu Tomáša Barbariča.
8.5.2018
Zdroj: 365.bank

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+