MojAndroid

Keď chcú banky držať krok s dobou, je potrebné, aby stále zlepšovali svoje digitálne služby. Rýchlosť zavádzania nových technológií, hlavne v prípade veľkých korporácií, má však svoje limity. 365.bank rieši túto situáciu netradične a novátorsky. Zakladá vlastné centrum inovácií 365.innohub. Plánuje tu spolupracovať aj so svetovými špičkami v oblasti digitálnych bankových platforiem. Súčasťou interného tímu môžeš byť aj ty.

Najmä počas pandémie koronavírusu sa výrazne zvýšil podiel ľudí, ktorí začali využívať digitálne bankovníctvo. Dokonca podľa prieskumu 365.bank v snahe minimalizovať osobný kontakt až 63 % Slovákov prešlo pri riešení základných bankových služieb do digitálu. A je veľmi pravdepodobné, že práve online bankové služby sa stanú novým normálom.

Zvýšený záujem o digitálne bankovníctvo si však vyžaduje ustavičné inovácie, aby mohla banka ponúkať svojim klientom čo najširšiu paletu online produktov. Od založenia účtu cez vybavenie úveru či investovanie až po sofistikovanejšie prvky inteligentného bankovníctva, intenzívnejšiu prácu s dátami, prediktívne modely a podobne.

Tak rýchlo, ako sa len dá

Inovácie vytvárajú v digitálnom bankovníctve úplne novú realitu, ktorá nanovo definuje spôsob, akým ľudia vnímajú svoje financie. Tvoria ich ľudia pre ľudí,“ konštatuje Martin Horváth, Chief Innovation Officer v 365.innohub.

Preto 365.bank založila Innohub, teda vlastné centrum pre rozvoj technológií, digitálnej infraštruktúry a zákazníckej skúsenosti. Vďaka svojmu inovačnému hubu chce v budúcnosti ponúknuť klientom inovácie bez zbytočného čakania. Postupne chce banka prinášať viaceré menšie či väčšie vylepšenia, ale aj úplne nové technologické vychytávky. Výsledkom by malo byť systematické zlepšovanie bankovej aplikácie a tým aj výrazne lepší pocit z ich každodenného používania.

Partnerstvo s tými najlepšími

Rýchlosť nasadzovania technológií je v dnešnom svete kľúčová. Preto sa 365.innohub spojil aj s významnými zahraničnými partnermi a dodávateľmi poskytujúcimi digitálne bankové platformy, pozostávajúce z kompozičných prvkov, ktoré je možné modifikovať a ďalej vyvíjať podľa konkrétnych potrieb klientov.

Spoločnosť Mambu poskytuje SaaS (teda softvér ako služba) platformu a urýchľuje návrh a zostavenie takmer všetkých typov finančných ponúk pre banky, fintechy či pre telekomunikačné spoločnosti. Ďalším partnerom je Backbase, ktorého misiou je transformovať tradičný bankový systém tak, aby mohli byť klienti a finančné inštitúcie jeho aktívnou súčasťou. Innohub bude pritom využívať aj služby Amazon Web Services.

Títo svetoví technologickí partneri z prvej ligy nám pomôžu zavádzať inovácie s kratším časom spustenia, využívať princíp otvoreného bankového ekosystému, inteligentného bankovníctva, a to s cieľom poskytnúť klientovi prvotriedny omnikanálový zážitok,“ dodáva Martin Horváth.

365.innohub môžeš tvoriť aj ty

Ak chceš byť aj ty súčasťou novovznikajúceho tímu 365.Innohub a podieľať sa na tvorbe a vývoji digitálnych bankových inovácií, máš jedinečnú príležitosť. 365.bank plánuje do dvoch rokov prijať až 40 expertov z externého prostredia. Prvé otvorené pozície zverejnila na pracovnom portáli profesia.sk a ďalšie budú pribúdať postupne.

Náš tip
Digitálny svet 365.bank: platby, sporenia, technológie, ale aj odmeny
4.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+