SÚŤAŽ | Dobrý skutok s 365.bank


Spravme Slovensko krajším a lepším

V spolupráci s 365.bank sme si pre vás, našich čitateľov, pripravili špeciálnu súťaž, v ktorej sa budeme snažiť spraviť z nášho okolia lepšie a krajšie miesto pre život.

 

Štyri týždne, štyri výzvy, 28 odmien

Počas februára zverejníme postupne štyri výzvy, prostredníctvom ktorých budeme nejakým spôsobom pomáhať svojim blízkym, kamarátom, či neznámym ľuďom v núdzi. Každý februárový piatok oznámime aktuálnu výzvu, do ktorej sa budete môcť zapojiť počas nasledujúceho týždňa až do momentu vyhlásenia ďalšej výzvy.

Za splnenie týždňovej výzvy budete zaradení do osudia, prislúchajúceho danému týždňu. Štyri výzvy = štyri osudia, z ktorých vyžrebujeme vždy siedmych výhercov. Spolu si teda odmenu odnesie až 28 pomáhajúcich súťažiacich. Výhercov oznámime po ukončení všetkých výziev na začiatku marca.

 

7 ocenených každý týždeň

Odmenou pre siedmich vyžrebovaných výhercov bude okrem skvelého pocitu, že pomohli spraviť náš svet o niečo krajším, aj niektorá z výhier od 365.bank. Každý týždeň budeme žrebovať výhercov týchto cien:

 • 1x smartfón Samsung Galaxy A5
 • 2x štýlové ponožky na každý deň v týždni s bonusovým párom pre prípad, že ponožky dňa máš práve v práčke
 • 2x smart kľúčenka, vďaka ktorej vždy nájdeš svoje zapatrošené kľúče alebo čokoľvek ďalšie, čo na ňu pripneš
 • 2x tričko so svietiacou potlačou

 

1. výzva: Športom ku zdraviu a úsmevu na tvári

Na rozbeh sme si nachystali výzvu, ktorá naštartuje nie len ducha, ale najmä telo.

Povaľuje sa vám niekde doma v kúte lopta, do ktorej ste ešte ani nekopli? Zavadzajú vám v pivnici lyže, ktoré sneh poznajú iba z plagátu? Hokejka, ktorú ste dostali predvlani na Vianoce, ešte neopustila skriňu a v perináči už mesiace sladko oddychuje tenisová raketa, ktorej sa o loptičkách ani nesnívalo?

Výzva na prvý týždeň (1.2. – 8.2. 2019):

 1. Darujte loptu, hokejku, lyže, tenisovú raketu, basketbalku alebo akékoľvek iné športové náradie deťom z detského domova
 2. Odfotografujte sa s obdarovaným dieťaťom/deťmi a nahrajte fotografiu do FOTOmánie do kategórie Dobrý skutok s 365.bank
 3. Založte si zadarmo účet pomocou aplikácie 365.bank. Netrvá to ani 10 minút. (Android | iOS)

Každý, kto splní všetky tri body prvej výzvy, bude zaradený do žrebovania o prvých sedem odmien. Držíme palce!!! :)

—– 1. VÝZVA JE UKONČENÁ —–

2. výzva: Aj malá pomoc spraví veľa, keď je pravidelná

Ak chce človek pomôcť, nemusí hneď vypisovať šeky na stovky Eur. Práve naopak. Každá pomoc je vždy vítaná. No najviac poteší a pomôže taká, ktorá sa pravidelne opakuje. Obdarovaní totiž majú istotu, že môžu s vašou pomocou počítať.

A keďže vieme, že každý je len človek s kopou vlastných starostí a nie vždy je v našich silách čo i len spomenúť si na to, že sme chceli niekomu poslať aspoň drobný príspevok, najjednoduchším a zároveň najpraktickejším riešením je nastavenie trvalého príkazu. Ten veľmi elegantne vyrieši problém so zábudlivou hlavou a zároveň si viete veľmi presne odsledovať, koľko, kedy a komu putuje vaša pomoc.

Výzva na druhý týždeň (8.2. – 15.2. 2019):

 1. Nastavte si vo svojej banke trvalý príkaz na podporu akejkoľvek charitatívnej alebo dobročinnej organizácie
 2. Napíšte nám o tom v diskusii pod našim článkom alebo pod príspevkom na Facebooku 

—– 2. VÝZVA JE UKONČENÁ —–

 

3. výzva: Darujte to najcennejšie – váš čas

V dnešnej dobe plnej zhonu si viac ako kedykoľvek predtým uvedomujeme, aký vzácny je náš čas. Denne počítame minúty, delíme ich medzi prácu, koníčky, vzdelávanie, nákupy, … a častokrát sa stáva, že nám nezostáva čas pre tých, ktorí by si ho od nás zaslúžili najviac.

Tretí dobrý skutok s 365.bank prichádza teda s výzvou, v ktorej dostaneme šancu prehodnotiť prerozdelenie tej najcennejšej komodity – nášho času a venovať ho našim blízkym. Niekedy totiž stačí tak „málo“; návšteva starých rodičov, popoludnie venované rozhovoru s mamou, otcom, súrodencami či prechádzka s deťmi:

Výzva na tretí týždeň (15.2. – 22.2. 2019):

 1. Venujte čas svojim blízkym: mame, otcovi, súrodencovi, deťom, starým rodičom, atď…
 2. Napíšte nám o tom v diskusii pod našim článkom alebo pod príspevkom na Facebooku

—– 3. VÝZVA JE UKONČENÁ —–

 

4. výzva: Podeľme sa

V záplave každodenných pracovných povinností, osobných starostí a úskalí bežného života si častokrát pripadáme akoby sme sa v tom zhone strácali a zdá sa, že snáď každý okolo nás má život akýsi ľahší.

No stačí sa zastaviť, lepšie sa poobzerať a zistíme, že sme na tom vlastne veľmi dobre, pretože sme zdraví, máme kde bývať, máme čo jesť, máme si čo obliecť a máme okolo seba ľudí, ktorí by v prípade núdze stáli pri nás. V takej chvíli si človek uvedomí, že je vlastne šťastný. A viete, čo je skvelé na šťastí? Delením sa znásobuje – čím viac šťastia rozdáme, tým sme šťastnejší.

Podeľme sa preto o naše šťastie. Podeľme sa o to, čo nám už možno príde samozrejmé, ale iným to pomôže dosiahnuť krajší či dôstojnejší život a vyvolá úprimnú radosť.

Darujme oblečenie alebo jedlo

Začať môžeme napríklad oblečením. U každého z nás sa nájde v skrini niečo, čo nenosí, lebo mu to je malé/veľké, alebo je to darček, ktorý sa nie veľmi presne trafil do nášho vkusu, alebo jednoducho veci, ktoré sú odsúdené na zabudnutie na dne skrine a niekto iný by ich ocenil.

Pokračovať môžeme našimi nadmernými zásobami jedla. Ruku na srdce: skonzumujeme naozaj všetko to, čo v nákupnom ošiali nahádžeme v supermarkete do nákupných košíkov? Až príliš často končia potraviny v smetných košoch a pritom okolo nás žije množstvo ľudí, ktorých každodenným cieľom je nájsť aspoň čosi malé pod zub.

Výzva na švrtý týždeň (22.2. – 1.3. 2019):

 1. Darujte oblečenie alebo jedlo ľuďom v núdzi (napr. bezdomovcom, deťom v detských domovoch, matkám v krízových centrách,…)
 2. Napíšte nám o tom v diskusii pod našim článkom alebo pod príspevkom na Facebooku alebo prostredníctvom formulára nižšie

—– 4. VÝZVA JE UKONČENÁ —–

Extra týždeň – dobrých skutkov nikdy nie je dosť

Keďže dobrých skutkov a rozdávania šťastia nikdy nie je dosť, predlžujeme našu súťaž ešte o extra dva týždne. V rámci týchto týždňov máte bonusovú možnosť zapojiť sa do súťaže splnením ktorejkoľvek zo štyroch zverejnených výziev.

Extra 2 týždne (1.3. – 15.3. 2019):

 1. Splňte jednu z nasledujúcich výziev:
  • Darujte loptu, hokejku, lyže, tenisovú raketu, basketbalku alebo akékoľvek iné športové náradie deťom z detského domova
  • Nastavte si vo svojej banke trvalý príkaz na podporu akejkoľvek charitatívnej alebo dobročinnej organizácie
  • Venujte čas svojim blízkym: mame, otcovi, súrodencovi, deťom, starým rodičom, atď…
  • Darujte oblečenie alebo jedlo ľuďom v núdzi (napr. bezdomovcom, deťom v detských domovoch, matkám v krízových centrách,…)
 2. Napíšte nám o tom v diskusii pod našim článkom alebo pod príspevkom na Facebooku alebo prostredníctvom formulára nižšie

Každý, kto splní obidva body aktuálnej výzvy, bude zaradený do žrebovania o 28 odmien. Držíme palce!!! :)


Podmienky súťaže Dobrý skutok s 365.bank

 • Organizátor súťaže je portál MojAndroid.sk v spolupráci s 365.bank
 • Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné splniť aspoň jednu týždňovú výzvu
 • Výzvy sú zverejňované na tejto podstránke každý februárový piatok a zapojiť sa do nich bude možné až do vyhlásenia ďalšej výzvy
 • Po ukončení všetkých výziev budeme žrebovať 28 výhercov, z ktorých každý získa jednu cenu
 • Súťaž začína 1. februára a končí 8. marca 2019
 • Ceny pre vyžrebovaných súťažiacich:
  • 4x smartfón Samsung Galaxy A5
  • 8x štýlové ponožky na každý deň v týždni s bonusovým párom pre prípad, že ponožky dňa máš práve v práčke
  • 8x smart kľúčenka, vďaka ktorej vždy nájdeš svoje zapatrošené kľúče alebo čokoľvek ďalšie, čo na ňu pripneš
  • 8x tričko so svietiacou potlačou
 • Do súťaže sa môže zapojiť každá fyzická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej a Českej republiky s vekom 15 a viac rokov v čase zapojenia sa do súťaže.
 • Súťaže sa nemôžu zúčastniť vlastníci, zamestnanci organizátora a ich blízke osoby (v zmysle §116 OZ), ani iné subjekty spojené s organizáciou tejto súťaže a ich blízke osoby.
 • Na výhru v súťaži nevzniká právny nárok. V mysle § 845 Obč. zákonníka v platnom znení nemožno výhru vymáhať a to ani prostredníctvom súdu.
 • Výhry zo súťaže sú predmetom dane z príjmov fyzických osôb v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov a výhercovia sú povinní pri zdanení výhry postupovať podľa toho zákona. Výhry, ktoré výhercovia obdržia predstavujú výhry pred zdanením. Podľa zákona č 595/2003 Z.z. o dani z príjmov, výhry z reklamnej súťaže alebo žrebovania, ktoré neprevyšujú výšku 350 € zdaneniu nepodliehajú.
 • Organizátor súťaže si vyhradzuje právo rozhodovať o všetkých otázkach týkajúcich sa tejto súťaže podľa vlastného uváženia a vyhradzuje si tiež právo kedykoľvek obmedziť, odložiť, prerušiť, zmeniť alebo zrušiť súťaž a jej pravidlá.
 • Registráciou dávate súhlas s použitím svojej emailovej adresy k zasielaniu informácií o priebehu súťaží, nových súťaží a ďalších marketingových akcií portálu MojAndroid.sk.