MojAndroid

Minulý rok vstúpila na slovenský trh prvá mobilná banka 365 patriaca pod Poštovú banku, ktorá sa od začiatku snaží priniesť netradične riešenia. Jedným z nich je novinka tzv. PIE kód. Podľa banky je bezpečnejší, ľahšie zapamätateľný a krajší ako PIN. PIE kód posúva používateľský zážitok a bezpečnosť digitálneho bankovníctva na úplne inú úroveň. Kombinácia štyroch obrázkov emoji je novou alternatívou klasického PIN-u, ale aj doplnkom prihlasovania cez odtlačok prsta a Face ID.

365.bank odštartovala v máji tohto roka beta verziu svojej mobilnej aplikácie. Odvtedy v nej pribudlo napríklad sporenie, program odmeňovania, nové funkcionality zamerané na UX a ďalšie. Od dnešného dňa funguje vynovená verzia aplikácie doplnená okrem iného aj o  prihlasovanie odtlačkom prsta, Face ID a o úplnú novinku na trhu, PIE  kód.

V priebehu troch mesiacov sa nám podarilo uviesť už tretiu verziu našej appky. Okrem tých funkcionalít, ktoré sme už doplnili a na ktorých postupne pracujeme, prinášame aj unikátny PIE kód. Klient si môže z 34 obrázkov emodži vybrať kombináciu štyroch, ktorými sa bude prihlasovať do appky a autorizovať transakcie. PIE zvyšuje používateľský zážitok a je bezpečnejší ako 6-miestny PIN.

Marek Šupa, CEO 365.bank

V porovnaní s klasickým PIN-om obsahuje PIE kód 1,3 mil. rôznych kombinácií, čo je 133-násobne viac ako PIN. Dokonca ho cenia aj tí, čo uprednostňujú prihlasovanie odtlačkom prsta alebo Face ID, pretože PIN-u by sa človek nikdy úplne nevyhol. Aj v takýchto prípadoch sa otvára priestor práve na PIE ako alternatívu PIN-u.

Náš tip
365.bank sprístupní pozvánky na stiahnutie BETA verzie aplikácie počas festivalu Grape
7.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+