MojAndroid

Prvá vyložene mobilná banka s inteligentným bankovníctvom na Slovensku, 365.bank, ohlásila vstup na náš trh už minulý rok. V máji uviedla svoju mobilnú appku v beta prevádzke. Odvtedy sme sa dočkali hneď niekoľkých beta verzií jej mobilnej aplikácie, ktorá však bola doposiaľ otvorená len pre 2 x 365 šťastlivcov. To už po novom neplatí a služby tejto začínajúcej inteligentnej banky si môže teraz vyskúšať omnoho viac ľudí.

365.bank totiž prináša novú, už v poradí tretiu beta verziu svojej aplikácie mobilného bankovníctva, ktorá okrem množstva nových funkcií prináša aj možnosť rozposlania pozvánok na jej testovanie. Tie môže zmienených 2 x 365 betatesterov preposlať svojim známym, ako aj každý nový klient, ktorý tiež dostáva túto superschopnosť. Podobným spôsobom testoval v minulosti aj Google svoju aplikáciu Gmail, ktorá patrí k tým najvyužívanejším aplikáciám na svete. Každý betatester 365 má teda k dispozícii až 30 pozvánok, ktoré by však rozhodne nemal premrhať len tak.

Odmenení budú aktuálni, aj noví klienti

Ak patríte medzi betatesterov 365, ktorí dostali od banky superschopnosť posielať pozvánky svojim známym, zbystrite pozornosť. Ak sa totiž aspoň 10 z vami pozvaných osôb rozhodne stať klientom 365, automaticky získate smartfón Samsung Galaxy A5. V prípade, že nemáte v okruhu dostatočné množstvo známych, ktorí by si služby tejto inovatívnej banky chceli vyskúšať, nezúfajte. Na Facebooku je totiž dostupná burza pozvánok, kde môžete tie, ktoré vám zvýšia, jednoducho posunúť ďalej. Rýchlo a bez námahy sa tak môžete dopracovať k potrebným 10 osobám a zároveň pomôcť niekomu, kto sa túži stať klientom mobilnej 365.bank. Ak 365 appku ešte nemáte a chceli by ste si ju tiež vyskúšať, najrýchlejší spôsob, ako získať pozvánku je na webe banky, kde zadáte svoju e-mailovú adresu, na ktorú vám pozvánka príde.

Odmenení pritom nebudú len súčasní betatesteri, ale aj tí noví, ktorí získajú jeden zo štyroch ponúkaných benefitov. Vybrať si tak môžu napríklad z 20 € kreditu na cestovanie s Hopinom, ročnú licenciu na bezpečnostné balíčky od spoločnosti Eset, ročnú licenciu na Office 365 Personal alebo neobmedzený počet prenocovaní pre dve osoby len za cenu polpenzie v sieti hotelov HolidayPlus počas jedného roka. Všetky benefity nájdete do detailu popísané tu.

Hlavné výhody 365.bank: Google Pay a založenie bez papierov

V prípade, že o 365.bank počujete vôbec prvýkrát, tak vedzte, že ide o banku, ktorá v našich končinách nemá obdoby. Jednou z jej výhod je to, že vám umožňuje založiť si účet priamo cez smartfón. Nemusíte tak zbytočne čakať na kuriéra so zmluvami, jednoducho ich podpíšete cez telefón, do ktorého uvediete aj všetky potrebné údaje. Ďalšou výhodou je to, že založenie účtu nie je spoplatnené a klient nezaplatí nič ani za debetnú kartu, ktorú dostane k svojmu účtu automaticky.

 

Aby toho nebolo málo, 365 umožňuje aj vykonávanie platieb cez aplikáciu Google Pay, čo znamená, že vám na platenie v obchode bude stačiť iba váš smartfón. Mimochodom, všetky operácie, ktoré bude chcieť klient vykonať, zvládne taktiež urobiť so svojím smartfónom. Preto je ale tiež potrebné, aby ponúkala takáto appka aj prepracovanú možnosť zabezpečenia. Okrem tých štandardných, ktoré poznáme z iných bánk prináša aj jednu špecialitu, zabezpečenie PIE kódom.

 

 

Ide o 4-miestny kód zložený z obrázkov emoji. Tie si používateľ vyberá sám, pričom ide o niekoľkonásobne bezpečnejšiu formu zabezpečenia, než akou je klasický PIN kód. Ak by vám však zadávanie smajlíkov z nejakého dôvodu nevyhovovalo, v appke 365.bank môžete využívať aj odtlačok prsta, prípadne ak máte iPhone X, tak aj Face ID. Táto banka však nepochybne dokáže zaujať aj tým, že myslí na všetky vaše výdavky za vás. Dá vám totiž vedieť nielen to, koľko máte aktuálne na účte peňazí, ale hlavne to, koľko môžete reálne minúť. Zohľadňuje totiž vaše plánované výdavky. Ak máte napríklad 500 € na účte, naplánovanú 200 € splátku hypotéky, 100 € sporenie a budete si chcieť niečo kúpiť nad zvyšných 200 €, budete automaticky upozornení na to, že vám môžu chýbať peniaze.

Aj sporenie môže byť inteligentné

V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí si po výplate doprajú 6-chodové menu a na konci mesiaca už žijú len zo suchých rožkov, tak 365.bank má niečo určené priamo pre vás. Vie vás totiž naučiť tomu, aby ste sa správali k svojim ťažko zarobeným peniazom racionálne a pravidelne si sporili. K dispozícii je totiž až 50 rôznych sporení na tie od auta až po neresti. Na všetkých si môžete nastaviť cieľovú sumu, pričom všetky sa vám úročia 0,365 percentami, čo je momentálne najvyšší úrok na takomto type sporenia. No a v prípade, že sa opäť dostanete do fázy pred výplatou si budete môcť zo svojich sporení jednoducho a bez poplatku peniaze vybrať.

To však nie je ani z ďaleka všetko, keďže 365.bank využíva aj šikovný program odmeňovania, v ktorom za vybrané nákupy kartou dostávate istú finančnú čiastku späť. Za zmienku však stojí aj možnosť zablokovania alebo odblokovania vašej debetnej karty cez aplikáciu v prípade, že ju stratíte alebo opäť objavíte. Oceniť môžete aj presný prehľad o všetkých vykonaných transakciách alebo fakt, že si s touto appkou môžete potykať.

Článok vznikol v spolupráci s 365.bank.

5.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+