MojAndroid

Ešte prešiel iba týždeň odkedy najmladšia slovenská banka 365.bank spustila svoju ostrú prevádzku. Ktokoľvek si tak môže založiť účet kompletne cez telefón do 10 minút. Okrem toho, tento účet je úplne zadarmo a prináša množstvo ďalších zaujímavých výhod, pričom tou najväčšou je maximálna mobilita. Banka má za sebou úspešnú beta prevádzku svojej aplikácie, ktorú zvládla v rekordnom čase.

Beta prevádzka v rekordne krátkom čase

Beta prevádzka trvala totiž iba šesť mesiacov. Zapojilo sa do nej 2x 365 testerov, konkrétne 365 mužov a 365 žien. Páni boli náruživejší testeri a počet prístupov k aplikácii minuli v priebehu dvoch dní. Betagirls, ako testerky nazývajú v 365.bank, vyčerpali za približne jeden a pol týždňa. V neskorších fázach testovania však už dominovali muži v pomere 4:1.

Samotnej plynulosti beta prevádzky prispeli svojím postojom aj používatelia. “Boli sme milo prekvapení, aký veľký ohlas vyvolala možnosť zapojiť sa do bety. Pozitívny postoj Slovákov k inováciám sa prejavil už dávnejšie pri zavádzaní bezkontaktných platieb, v našom prípade sa fakt, že ľudia inklinujú k novým veciam opäť potvrdil. Je to pozitívny signál, že náš trh je naozaj pripravený a otvorený novým technológiám. Potvrdila sa tiež naša filozofia, že vyvíjať produkt v bete spolu s klientom sa dá rýchlejšie ako vyvíjať ho bez neho. Síce sa už beta skončila, ale aj do budúcna plánujeme našich klientov zapájať do diania a aktivít, ktoré v 365 plánujeme,” uviedla Linda Gáliková, PR manažérka spoločnosti 365.bank.

365.bank pritom potvrdila, že šesť mesiacov na prevádzku beta verzie je skutočne krátka doba. Napríklad taký Gmail fungoval v beta verzii päť rokov. Ak sa pozrieme na bankový sektor, taká britská banka Monzo fungovala pol roka s alfa verziou a až dva roky v beta prevádzke.

Slováci si obľúbili aj Google Pay

365.bank je tiež jednou z prvých bánk na Slovensku, ktoré umožňujú klientom platiť v obchodoch prostredníctvom Google Pay. Službu využíva 21 % používateľov Android zariadení. Tí, ktorí funkciu aspoň raz použili, však preferujú práve túto formu platenia, a to až v 80 % prípadov.

Aplikácia 365.bank pritom už teraz ponúka množstvo zaujímavých funkcií a bankových produktov. Nájdeme tu aj niekoľko sporení, na ktorých má priemerný zákazník banky 1042 eur (ak nepočítame špeciálne sporenie Syslenie). Zaujímavý je aj fakt, že priemerný klient sa do aplikácie prihlasuje až trikrát denne, čo jasne ukazuje, ako aktívne Slováci využívajú internetové bankovníctvo v mobile.

Účet zadarmo v 365.bank si môžete založiť aj vy

Ak chcete aj vy vyskúšať výhody banky 365.bank, teraz máte skvelú príležitosť. Účet v banke je celkom zadarmo a aktivujete si ho kompletne prostredníctvom vášho smartfónu. Priemerne to trvá iba 8 minút a 35 sekúnd, čo je neporovnateľne kratšia doba, ako keby ste museli ísť na pobočku. Okrem zaujímavých sporení, ktoré dnes využíva už každý tretí klient, na vás čaká aj skvelá služba Peniaze s5, ktorá vám jednoducho vracia niekoľko percent z ceny nákupu vo vybraných obchodoch.

Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
30.11.2018
Zdroj: 365.bank

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Marek Žáčik

  Čo si o tejto banke myslíte, respektíve, podľa vás je dobrý nápad mať toto ako primárny účet? Betu som mal, testoval som to, vyzerá to super ale v blízkej dobe určite nebudem mať 365 ako primárnu banku.

  • adlo99

   Zatiaľ tiež neplánujem mať 365ku ako primárnu, zatiaľ som celkom spokojný. Počkám 3-6mesiacov a určite budú nejaké čísla ako sa im darí aspoň na Google play.
   Momentálne mám problém čo sa týka GPay, chcem si tam pridať kartu, no nepríde mi nikdy kód z banky na tel.č. Nemá niekto rovnaký problém? Aký formát čísla dávate pri pridávaní karty?

   • Jaj

    To isté nejde overiť kartu sex sms.

    • Linda Gáliková

     Ahoj, áno, registrujeme výpadok autorzačných SMS. Pre aktiváciu Google Pay volaj, prosím, na našu infolinku. Kolegovia Ti zaktívna GP po telefóne.

     • Majo

      Ahoj, mohli sta dat o tom vediet niekde na stranke. Inak super banka, len zasada: informovat, informovat, informovat… :-)

   • Linda Gáliková

    Ahoj, aktuálne evidujeme výpadok autorizačných SMS, keď však zavoláš na našu infolinku, vieme Ti pomôcť zaktívniť Google Pay aj telefonicky.

+