MojAndroid

Populárna aplikácia 360 Panorama, doteraz dostupná len pre iOS zariadenia, je teraz dostupná aj pre zariadenia s OS Android. Na Android Markete ju nájdete pod rovnomenným názvom od vývojára Occipital, ktorý túto aplikáciu vytvoril aj pre konkurenčný operačný systém. 360 Panorama umožňuje užívateľovi vytváranie panoramatických snímok v reálnom čase, čo znamená, že telefón nesníma X fotografií a potom ich nelepí dokopy, ale zachytáva celý obraz naraz pri pohybe zariadenia, čo prispieva k čistote nasnímanej panorámy. Panorámu je možné nasnímať v 360° uhle, čo znamená, že na jeden snímok dokážete zachytiť kompletne vaše okolie.

Pri snímaní panorámy máte na displeji umiestnenú pomocnú mriežku, ktorá vám pomáha udržať panoramatický záber v rovine. Po nasnímaní panorámy si ju môžete prezrieť v komplexnom náhľade, zdieľať ju s priateľmi alebo si ju uložiť na SD kartu. Pri zdieľaní na sociálne siete či e-mail je potrebné prihlásiť sa pomocou Twitteru alebo Facebooku a následne aj pomocou akontu na stránke výrobcu. Panorámy po prihlásení nájdete na svojom konte Occipital. Po vytvorení konta získavate nielen možnosť zdieľania a ukladania panorám, ale aj možnosť GPS označenia na vašej panoráme. Tak nikdy nezabudnete, kde ste danú panorámu vytvorili. Ku svojim panorámam sa tak dostanete dvoma spôsobmi – webovým kontom, ktoré mimochodom automaticky opravuje chyby vašich panorám,  a pomocou nainštalovanej aplikácie.

Vaše panorámy môžete publikovať aj na web 360VERSE.com, kde ľudia z celého sveta zdieľajú svoje panoramatické zábery s cieľom vytvoriť akýsi internetový svet panorám pre všetkých.

360 Panorama je vydarená aplikácia, ktorá by nemala chýbať žiadnemu milovníkovi panorám. Za cenu 0,73€ poskytuje kvalitné panorámy a širokú škálu možností a práce s nimi. Túto aplikáciu si môžete detailnejšie prehliadnuť aj na nasledujúcom videu:

360 Panorama
Occipital
Verzia 1.0 (22. 11. 2011)
Veľkosť 2,6 MB
2.3+

19,38 Kč

Pozor: Nutný Android 2.3 a vyšší

28.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+