MojAndroid

Každý z nás asi má niekde konto, ktoré zdieľa s niekým iným. Najčastejšie to u nás bývajú streamovacie služby, ako napríklad Netflix, či Spotify. Cieľom takýchto činností býva najmä snaha ušetriť peniaze a rozdeliť si platenie medzi viacerých účastníkov. Niekedy to ale býva tak, že sú ľudia doslova donútení svoje heslo zdieľať so svojim partnerom/partnerkou, čo nemusí byť príjemné.

Mohlo by vás zaujímať:

Portál MalwareBytes urobil prieskum ohľadom tejto problematiky. Zistenia z neho sú okrem iného priam zarážajúce, no nesmierne zaujímavé. Napríklad taký fakt, že až 43 % opýtaných sa cítilo nejakým spôsobom dotlačených k tomu, aby zdieľali heslo od svojho konta, ktoré bolo dovtedy len a len v ich réžii.

Zdieľať medzi sebou často musia aj lokalitu, v ktorej sa práve nachádzajú. Často práve túto funkciu využívajú majitelia iPhonov, kde si po potvrdení viete nastaviť to, aby ste videli polohu toho druhého vždy, keď má zapnutý smartfón. Štatistika ďalej hovorí, že až 100 % respondentov zdieľa so svojou polovičkou minimálne jedno konto, zariadenie, či lokalizáciu.

Netflix titulka
Netflix aplikácia

85 % opýtaných dokonca “share-uje” svoje kontá, a až 31 % sa vyjadrilo, že je až priveľmi jednoduché byť sledovaný svojim partnerom. Dokonca až 40 % opýtaných verí, že ak by sa rozhodli nezdieľať tieto osobné informácie s partnerom, nahnevalo by ho to. Celkovo štúdia spracovávala odpovede od 500 opýtaných v USA. Nemyslíme si, že by sa tieto výsledky veľmi líšili od tých slovenských.

Ďalšie zaujímavé zistenia

  • až 40 % partnerov zdieľa údaje od svojich osobných e-mailových kont
  • až 30 % partnerov ľutuje, že ich polovička má prístup k ich polohe
  • v priemere zdieľame medzi sebou až 12 rôznych účtov
  • 18 % ľutuje umožnenie zdieľania personálnych účtov so svojou polovičkou
  • 30 % mužov ľutuje umožnenie zdieľania personálnych účtov so svojou polovičkou
  • 29 % partnerov zistilo, že ich bývalý partner využíval ich účty k ich sledovaniu, vydávali sa za nich či sledovali finančnú situáciu “na čierno”
  • jeden z troch Gen Z a Mileniálov priznáva, že ich ex-partner použil ich vlastný účet k ich sledovaniu (stalkovaniu)

Náš tip
Prišla vám v poslednej dobe táto SMS? Nereagujte na ňu, ide o podvod

20.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+