MojAndroid

Honor svoj nový smartfón opäť posúva o krôčik bližšie k dokonalosti. S novinkou Honor 8X spája elegantný a moderný dizajn, s kvalitným konštrukčným spracovaním a prémiovými materiálmi. To všetko v tele, ktorého prednú stranu pokrýva z 91% displej s takmer neviditeľným rámikom.

Blýskavý dizajn

Honor 8X je skutočným skvostnom, a to najmä pri pohľade na jeho zadnú stranu. Tú tvorí antireflexná fólia druhej generácie s dvomi vizuálnymi efektmi a 15 vrstvami výrazne reflexného materiálu na sklenenom povrchu. Ten je dostupný hneď v troch žiarivých farbách – čiernej, modrej a červenej.

Zadná strana, ktorá je dizajnovou dominantou zariadenia, plynulo prechádza do zaoblených bokov. Tie sú vyrobené z hliníka s matnou povrchovou úpravou. Taktiež sú miestom, kde výrobca situoval ovládanie hlasitosti, tlačidlo zapnutia či plnohodnotný slot pre dve nano SIM karty a pamäťovú kartu microSD. Nechýba dokonca ani 3,5 mm audio jack.

Telo smartfónu je aj napriek veľkému displeju stále dostatočne kompaktné a disponuje rozmermi 160,4 x 76,6 x 7,8 mm a hmotnosťou 175 gramov. Vďačí za to najmä “bezrámikovému” displeju, ktorý vypĺňa 91% plochy prednej strany. Na výber pritom máte možnosť zobrazenia s výrezom alebo bez neho.

Samozrejme, Honor 8X už nie je práve najmenším smartfónom na trhu, no ak je pri výbere nového telefónu kritériom veľký displej a stále chcete, aby sa vám takpovediac vošiel aj do vrecka nohavíc, tak ide o ideálneho spoločníka. Navyše, ak sa bojíte väčších rozmerov vedzte, že aj na takto veľké zariadenie sa dá veľmi rýchlo zvyknúť.

Ako celok pôsobí Honor 8X naozaj solídnym dojmom, a to či už použitými materiálmi, tak aj svojím dizajnom a konštrukčným spracovaním. Za tie si u nás vyslúžil len pochvalu.

Displej bez kompromisov

Takmer bezrámikový displej na prednej strane umožnil aj do pomerne kompaktného tela vtesnať zobrazovací panel s veľkosťou 6,5 palca. Vďaka nemu sa hranie hier, sledovanie filmov či konzumácia iného multimediálneho obsahu stáva skutočnou radosťou. Svedčia o tom aj jeho ďalšie vlastnosti a parametre. Podľa Honoru pokrýva displej až 85 % množiny farieb NTSC farebného priestoru.

Okrem toho je vďaka špeciálnej technológii možné lepšie čítať displej aj na priamom slnku. Naopak, v noci zas šetrí zrak Nočný režim a Režim šetrenia očí, ktorý znižuje mieru vyžarovania modrého svetla a zabraňuje únave očí. Tie sa potom dajú dodatočne upraviť aj v nastaveniach zariadenia. Konkrétne sa dá vybrať z dvoch profilov farieb a zmeniť môžete aj jej teplotu.

Všetko ako má byť

Konštrukcia, dizajn aj displej sú presne také, aké by sme od zariadenia s cenovkou strednej triedy očakávali. Možno ešte aj o čosi lepšie. Bez ohľadu na cenu ale musíme povedať, že všetko je tak, ako má byť a po kúpe Honor 8X určite neostanete sklamaní.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Honor.

Značka Honor rýchlo rastie a chce byť svojím fanúšikom bližšie na každom trhu. Aj preto založila čisto len slovenskú facebookovú stránku Honor SK. Slovenskí fanúšikovia sa tak môžu tešiť na svoju vlastnú dávku Honor noviniek alebo napríklad informácie o lokálnych akciách.

23.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+