MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno predstavila svoje prvé smart hodinky Google Pixel Watch a zaujala nimi v pozitívnom aj negatívnom zmysle. Tým negatívnym je udávaná výdrž “až 24 hodín”.  Ako výrobca vypočítal túto výdrž a pri akých podmienkach, približuje portál 9to5Google.

Google Pixel Watch | Zdroj: GSMArena.com

Pri akých podmienkach bola meraná výdrž Google Pixel Watch?

Zatiaľ čo konkurencia s Wear OS ponúka niekoľkodňovú výdrž a čínsky výrobcovia s vlastným OS dokonca 2-týždňovú, tak Pixel Watch s 24-hodinovou výdržou sú skôr sklamaním. Spoločnosť navyše k výdrž a aj nabíjaniu vydala nasledovné prehlásenie:

Časy nabíjania sú približné. Používanie určitých funkcií zníži životnosť batérie. Výdrž batérie závisí od povolených funkcií, používania, prostredia a mnohých ďalších faktorov. Skutočná výdrž batérie môže byť nižšia.

Výdrž tak nakoniec môže byť aj nižšia než 24 hodín. Spoločnosť Google testovala výdrž v laboratórnych podmienkach pri použití nasledujúcich funkcií:

  • 240 notifikácií
  • 280 zobrazení času
  • 5-minútový LTE hovor
  • 45-minútové cvičenie so zapnutým LTE, GPS a s prehrávaním stiahnutej hudby z YouTube
  • 50 minút navigácie (Google Mapy) pri pripojení k smartfónu cez Bluetooth
  • Hodinky boli nakonfigurované s predvolenými nastaveniami vrátane vypnutého zobrazenia Always-on displeja.

Ako je definovaná celodenná výdrž konkurenčných Apple Watch?

So zapnutým Alway-On displejom by tak výdrž bola pravdepodobne ešte nižšia. Portál 9to5Google dáva tiež pre porovnanie príklad toho ako konkurenčný Apple definuje celodennú výdrž svojich hodiniek Apple Watch:

Celodenná výdrž batérie je založená na nasledujúcom používaní: 90 kontrol času, 90 upozornení, 45 minút používania aplikácie a 60-minútové cvičenie s prehrávaním hudby z Apple Watch cez Bluetooth, v priebehu 18 hodín; Používanie Apple Watch Series 8 (GPS) zahŕňa pripojenie k iPhone cez Bluetooth počas celého 18-hodinového testu; Používanie Apple Watch Series 8 (GPS + Cellular) zahŕňa celkovo 4 hodiny pripojenia LTE a 14 hodín pripojenia k iPhone cez Bluetooth v priebehu 18 hodín.

Výdrž pritom nie je jediným sklamaním prvých smart hodiniek spoločnosti Google. Hodinky totiž využívajú 4 roky starý čipset Exynos od spoločnosti Samsung a zároveň im chýba podpora štandardných bezdrôtových nabíjačiek s Qi certifikáciou. Hodinky si tak nenabijete ani pomocou reverzného bezdrôtového nabíjania vášho smartfónu.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 dostáva nové funkcie fotoaparátu

 

31.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+