Hoci sa denne pripájate k internetu hneď z niekoľkých zariadení, existujú krajiny, kde je slovo internet obrovskou neznámou. OSN vydalo správu o tom, že do konca tohto roka nebude mať prístup k internetu ešte stále viac ako polovica obyvateľov našej planéty, konkrétne 57% ľudstva, čo predstavuje približne 4,2 miliardy ľudí. A to aj napriek tomu, že 80% všetkých ľudí žije v plne rozvinutých krajinách.
Dôvodov, prečo veľká časť ľudstva ešte stále nemá pripojenie k internetu, je hneď niekoľko. Nejde len o pokrytie, ale aj o to, že internet je stále dosť drahý a dostupný len v zlomku jazykov, ktoré sa na Zemi používajú. Hoci by si niektoré spoločnosti internet mohli dovoliť, nedokážu ho používať v materinskom jazyku, takže je pre nich nevyužiteľný (cudzí jazyk v niektorých krajinách ovláda iba málokto).
V roku 2021 by mala mať prístup k internetu väčšia časť ľudí, konkrétne okolo 60 percent, najmä vďaka pripojeniu cez mobily. O rozšírenie internetu sa však musia zaujímať aj samotní operátori, ktorých pokrytie je stále situované len v husto zaľudnených oblastiach. O rozvoj internetu by sa mohli zaslúžiť aj netradičné projekty, ako napríklad lietajúce drony Facebooku, či balóny s internetom od Googlu. Internet, ako jeden z najmocnejších nástrojov pre vzdelanie, by však mali rozvíjať aj samotné vlády a medzinárodné organizácie pôsobiace na miestach, kde ľudia prístup k online sieti nemajú. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v najbližších rokoch.
Zdroj: Engadget
Mali sa lepšie učiť. Prípadne lepšie narodiť.
To sú tí šťastní
No, to je “katastrofa”. To im Google a iné reklamky nemôžu vnucovať reklamu na sprostosti.
Vážne je, že:
1) Koľko ľudí nemá prístup k pitnej vode
2) Koľko ľudí nemá prístup k potravinám
3) Koľko ľudí nemá prístup ani k základnej zdravotnej starostlivosti
4) Koľko ľudí nemá prístup k vzdelaniu
.
.
.
5) Koľko ľudí má denne zadarmo prístup k americkým bombám, granátom, guľkám…