MojAndroid
V prvom polroku 2018 viac ako 2,22 miliónov používateľov na Slovensku využívalo na širokopásmové vysokorýchlostné pripojenie k internetu nové mobilné siete LTE. Až 70% z nich tvorili bytoví nefiremní zákazníci. Za uvedené obdobie užívatelia prostredníctvom LTE preniesli cca 16 140 TB dát, z toho bytoví zákazníci cca 11 600 TB dát. Vyplýva to z údajov, ktoré poskytli mobilní operátori O2 Slovakia, s.r.o., Orange Slovensko, a.s., Slovak Telekom, a.s. a SWAN Mobile, a.s. Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Poradie mobilných operátorov podľa celkového počtu prístupov:

1. Orange
2. O2
3. ST
4. SWAN

Poradie operátorov podľa počtu bytových nefiremných prístupov:

1. O2
2. Orange
3. SWAN
4. ST

Poradie operátorov podľa objemu prenesených dát:

1. Orange
2. ST
3. O2
4. SWAN
Poznámka: Rovnaké poradie je aj podľa objemu dát, ktoré preniesli bytoví zákazníci.
V štatistike je zahrnutá len technológia LTE. Technológie GSM/GPRS a technológie tretej generácie (3G) sa nezapočítavajú. Reportované sú len maloobchodné prístupy. Do počtu používateľov sú zahrnutí len aktívni používatelia. Používatelia s obmedzeným prístupom na internet alebo len s e-mailovými službami nie sú zahrnutí.
V prvom polroku 2018 bolo na Slovensku evidovaných 4,5 miliónov SIM kariet (spolu 3G a 4G – LTE), ktoré sa aktívne používali na širokopásmový prístup k internetu. Z uvedeného počtu cca 3,3 mil. aktívne používali bytoví zákazníci.

Poradie operátorov podľa celkového počtu prístupov:

1. Orange
2. O2
3. ST
4. SWAN
Užívatelia v 3G a 4G sieťach spolu preniesli 24 300 TB dát.

Poradie operátorov podľa objemu prenesených dát:

1. Orange
2. ST
3. O2
4. SWAN.
Technológiu LTE na Slovensku využíva niekoľko ďalších spoločností v pevných sieťach na nomádsky prístup. Počty ich užívateľov a prenesených dát nie sú zahrnuté vo vyššie uvedených štatistikách. Za nomádsky prístup sa považuje taký prístup, pri ktorom sa umiestnenie koncového zariadenia môže meniť, ale počas používania má koncové zariadenie stále (fixné) umiestnenie.
30.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+