MojAndroid

PUBG Mobile je naozaj populárna hra pre smartfóny. V podstate ju môžeme zaradiť medzi najpopulárnejšie hry. Získala si veľa fanúšikov a hráčov, no mnoho z nich sa stalo závislých na nej. V Indii, kde sú teraz smartfóny a mobilné dáta dostupnejšie než kedykoľvek predtým, bola táto hra dokonca zakázaná. 16 hráčov sa tak dostalo do problémov so zákonom.

Hneď dva prípady

V štáte Gujarat v Indii bola pred krátkym časom vyhlásená hra PUBG Mobile za nelegálnu. Za jej hranie sa tak človek môže dostať do problémov so zákonom. 10 študentov sa ale rozhodlo, že budú toto nariadenie ignorovať a smelo tak hrali svoju “srdcovku” napriek všetkému. To sa im aj vypomstilo, keď ich pri hraní zakázanej hry nachytala miestna policajná hliadka. Študenti boli podľa vyjadrenie polície tak zaujatí hrou, že si ani nevšimli jej príchod. Chlapci boli neskôr prepustení na kauciu.

Hranie PUBG Mobile sa stal v časti Indie celkom ilegálne
Hranie PUBG Mobile sa stal v časti Indie celkom ilegálne

Len pár dní na to, konkrétne vo štvrtok, bolo ďalších šesť študentov vo veku 18 až 22 rokov (keď sa už očakáva akási zodpovednosť a vyspelosť) nachytaných pri rovnakej nelegálnej činnosti. PUBG sa pre nich stalo závislosťou. Postihol ich rovnaký osud.

Prevencia závislosti zákonom

Indická vláda sa proti mobilným hrám vyjadrila už pred istým časom. Na území Indie sa totiž smartfóny stali oveľa dostupnejšími a na cene padli aj mobilné dáta. Vznikla tak dobrá pôda na pestovanie závislosti mladých. Preto vláda zakročila a prišla so zákonom, ktorý zakázal hranie hry PUBG Mobile. Tá údajne u detí a mladých spôsobuje veľkú závislosť, zmeny správania, zvyšuje agresivitu a podnecuje násilie.

U naozaj mnohých ľudí spôsobujú hry ako PUBG Mobile veľkú závislosť
U naozaj mnohých ľudí spôsobujú hry ako PUBG Mobile veľkú závislosť

PUBG Mobile nie je jediná násilná hra, ktorá v poslednej dobe nabrala na popularite. Aj hry ako Fortnite alebo Apex Legends fungujú na rovnakom princípe. Napriek tomu ich nepostihol žiaden indický zákon. Zatiaľ. Je ale zaujímavé, a možno aj pekné, že sa vláda zaujíma o to, aby z mladých nevyrástla generácia závislákov. A aký máte názor na takúto vec vy? Mali by byť hry a ich hranie obmedzované zákonom? Zanechajte nám svoj názor v diskusii pod článkom.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
PUBG, Fortnite a iné hry v mobile môžu výrazne ovplyvňovať psychiku vašich detí, hovorí indická vláda
Náš tip
PUBG a Fortnite majú konkurenciu: Prichádza Apex Legends
16.3.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+