MojAndroid

Ide o 20 % nárast v porovnaní s minulým rokom. Spomínanú sumu minuli používatelia prostredníctvom nákupov v aplikáciách, na predplatnom v aplikáciách a na prémiové aplikácie. Posledné roky je 20 % nárast štandardom – minulý rok bol zaznamenaný nárast 21 %. Správu prináša portál SensorTower.

PUBG Mobile Infection mode titulka_výsledok
Aj tento rok bol pre PUBG úspešný | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ľudia minuli 133 miliárd, väčšinu z toho v App Store od Apple

Kým používatelia minuli 85,1 miliárd dolárov v obchode App Store, teda viac ako na Androide, Obchod Play na druhú stranu zažíva väčší nárast. V medziročnom porovnaní zaznamenal Android nárast o 23,5 %, kým Apple len 17,7 %. Stále však platí pravidlo, že v App Store minú používatelia o 1,8-krát viac, než v Obchode Play.

Zdroj: Sensortower.com

Najziskovejšie a najsťahovanejšie aplikácie

TikTok bol najlepšie zarábajúcou aplikáciou v roku 2021. Za prvých 11 mesiacov zarobil TikTok 2 miliardy dolárov. To je o 67 % viac ako v minulom roku, kedy platforma zarobila 1,2 miliardy dolárov. Do konca roka by mala platforma zvýšiť tržby až na 2,3 miliardy dolárov.

Zdroj: Sensortower.com

Zaujímavé je, že na Androide je najziskovejšia platforma Google One, ktorá zodpovedá za zálohovanie a dá vám 15 GB priestor zadarmo. Do konca tohto roka zarobí 1 miliardu dolárov, čo je 128 % nárast v porovnaní s minulým rokom, kedy zarobila 448,5 milióna.

Najsťahovanejšou aplikáciou tohto roka bol opäť TikTok. Dokopy zaznamenala 745,9 milióna stiahnutí. V porovnaní s minuloročnými 980,7 miliónmi ide o mierny pokles. Dôvodov môže byť viacero, napríklad presýtenosť trhu alebo aj odstránenie aplikácie z Indie.

Zdroj: Sensortower.com

V Obchode Play bol najsťahovanejší Facebook. Len na Androide získal 500,9 milióna stiahnutí. Dokopy získal 624,9 milióna, čo je 12 % pokles oproti minulému roku (707,8 milióna).

Najziskovejšie a najsťahovanejšie hry

Míňanie na hry taktiež zažilo nárast. Konkrétne o 12,6 % na hodnotu 89,6 miliardy dolárov. Hry tvorili 67,4 % celkových útrat na aplikácie. Prekvapivo, kým suma minutých peňazí rastie, percento z celkových útrat klesá. V roku 2019 tvorili hry 74,1 %, minulý rok už len 71,7 %. Je to spôsobené aj tým, že najväčší nárast zažíva počas pandémie kategória aplikácií Zábava. Na iOS tvorili náklady na hry 61,5 % celkových útrat a pri Androide je to až 78 %.

Zdroj: Sensortower.com

Na App Store minú používatelia do konca tohto roka zhruba 52,3 miliardy dolárov. Je to 9,9 % nárast v porovnaní s minulým rokom. Najziskovejšia hra na App Store, ktorá zarobila 2,9 miliardy dolárov, je Honor of Kings. Celkovo tento titul zarobil za svoju existenciu už viac než 10 miliárd dolárov.

Zdroj: Sensortower.com

Na Androide najviac zarobila hra Coin Master, ktorá za rok narástla o 13 % na súčasných 912 miliónov dolárov. Celkovo minuli hráči na Androide 37,3 miliardy dolárov, čo je o 16,6 % viac z minuloročných 32 miliárd.

Najsťahovanejšia hra na Androide bola Garena Free Fire, čo je taká čínska verzia u nás známejšieho PUBG. Tá získala 218,8 milióna stiahnutí, čo je o 14,4 % menej než minulý rok.

Zdroj: Sensortower.com
Náš tip
Dezinformačný obsah sa bude postihovať. Stránky ako oral.sk by to mali pocítiť
9.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+