MojAndroid

Čínska spoločnosť Lenovo spolu s predstavením svojich modelov Moto Z, Moto Z Play či Moto Z Force uviedla do predaja aj zaujimavé príslušenstvo v podobe Moto Mods. Ide o rôzne kryty pre rozšírenie funkcií, ako projektor, reproduktor (JBL) alebo fotoaparát (Hasselblad).

A práve tento týždeň predstavilo Lenovo malej skupine novinárov plány pre vytvorenie nových Moto Mods v spolupráci so spoločnosťami ako Mophie, Incipio či Kate Spade. Podľa vyjadrenia riaditeľa sekcie Moto Mods, má spoločnosť v horizonte nasledovných dvoch rokov predstaviť minimálne 12 nových modulov (4 nové Moto Mods každý štvrťrok).

Spoločnosť spúšťa kampaň cez server Indiegogo už v januári a najlepšie návrhy dostanú hardvérovú a softvérovú pomoc pre vyrobenie funkčného prototypu. V hre sú nové moduly pre fotografovanie, či pridanie nových senzorov k telefónu. Blízko k odhaleniu sú takisto kryty od Mophie s batériou či dokovacia stanica od spoločnosti Incipio. Špekuluje sa však aj o ďalších, ako je koncept pre herný či diaľkový ovládač, model využívajúci LED osvetlenie pre vyjadrenie aktuálnej nálady, alebo externé úložisko dát. Medzi zaujímavými konceptami sa objavili ale aj moduly pre elektronickú čítačku, budík, analyzátor dychu, meranie teploty a vlhkosti, či detekciu farieb. Ktoré z nich nakoniec uvidíme aj v reáli, to sa dozvieme už v priebehu nasledovných mesiacov.

Zdroj : cnet.com

6.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+