MojAndroid

V septembri 2014 spoločnosť Lenovo oficiálne spustila predaj smartfónov na slovenskom trhu a rozpútala 10K mániu, ktorá niekoľko týždňov dráždila fantáziu technologických nadšencov. Čo je 10K? Zhmotnená idea špičkového mobilného telefónu, po akom Slováci túžia a aký im Lenovo vie dať.

Náš tip
Lenovo Vibe Z2 Pro: Na Slovensku už o niekoľko dní. Poznáme cenu, ktorá milo prekvapí

V Lenovo nie je hviezdou smartfón, ale užívateľ a jeho preferencie

V unikátnom prieskume* o nákupnom správaní Slovákov, do ktorého sa v dňoch od 15. do 21. septembra zapojilo 1161 respondentov, sa Lenovo pýtalo slovenských užívateľov, čo nikto iný – po akom smartfóne skutočne túžia. Ich odpovede sa prekrývajú s vlastnosťami najnovšieho modelu, ktorý Lenovo uvádza na Slovensku a ktorý sme doteraz poznali len pod prezývkou 10K.

2.10. o 19.00 bolo v bratislavskom River´s clube exkluzívne odtajnené, čo presne znamená 10K. Odkryte parametre bezkonkurenčného smartfónu, skrývajúceho sa pod záhadnou skratkou. Počítajte s nami…

Náš tip
SÚŤAŽ: Vyhrajte novinku Lenovo Vibe Z2 Pro

4K fotoaparát

Dnešné mobilné telefóny sa transformujú na multifunkčné zariadenia a priamo úmerne tomu rastú i naše očakávania, čo potvrdil aj prieskum Lenovo. Až pre 71,1 % Slovákov je smartfón plnou náhradou za klasický fotoaparát. 10K smartfón sa v tejto oblasti nemá za čo hanbiť. To, že vám neujde žiadny dôležitý moment, garantuje špičkový 16 Mpx fotoaparát s vlastnosťou natáčať videá v 4K rozlíšení (3840×2160). Jediným cvaknutím môžete zakonzervovať svet v tak autentickej kráse, ako nikdy doteraz!

+

2K displej

36,2 % Slovákov by uvítalo na svojom smartfóne väčší a kvalitnejší displej. Úchvatný QHD displej na novom10K smartfóne ohuruje v kvalite dvojnásobku full HD rozlíšenia, 1440×2560“. Skúste od neho odlepiť oči!

+

1K ako kvalita

Za synonymum kvality zvolili slovenskí užívatelia špičkové technické parametre – teda procesor, RAM a pamäť. Až u 71, 1 % Slovákov ide o rozhodujúci faktor pri kúpe nového mobilného telefónu. 10K smartfón disponuje extra výkonným 4-jadrovým procesorom, s taktom 2.5 GHz, 3 GB operačnou pamäťou a 32 GB interným ukladacím priestorom.

+

1K ako kamarátstvo

55,5 % Slovákov je ochotných priplatiť si za výkonnejší procesor, pretože pri ich súčasnom mobilnom telefóne pociťujú v tomto smere nedostatok. 10K smartfón vďaka už spomínanému mimoriadne výkonnému procesoru zaručuje plynulý, hladký chod kedykoľvek a kdekoľvek. Je kamarátsky nielen k užívateľovi, ale zároveň podporuje kamarátstva medzi užívateľmi z rôznych sietí. Pohodlie DUAL SIM nie je pre 10K smartfón pridanou hodnotou, ale samozrejmým štandardom.

+

1K ako krása

59,6 % Slovákov pristupuje ku kúpe nového mobilného telefónu s okom estéta. Musí to byť láska na prvý pohľad. Bez toho, aby ich oslovil dizajn, si produkt nevyberú. Celokovové prevedenie 10K smartfónu v sebe snúbi eleganciu s odolnosťou voči mechanickému poškodeniu – niečo takéto neprehliadnete.

+

1K ako kapacita

Až 57,4 % Slovákov v prieskume označilo slabú výdrž baterky za kľúčovú vlastnosť, ktorú by na svojom mobilnom telefóne radi zlepšili a pre 70,7 % je nutnosť častého dobíjania najčastejším predmetom frustrácie v súvislosti s používaním mobilu. Predstavte si telefonovanie a surfovanie na webe bez stresov, či máte po ruke nabíjačku. Baterka s kapacitou 4000 mAh znie slušne, však? Aj týmto parametrom sa môže pochváliť najnovší prírastok v mladej rodine Lenovo smartfónov, 10K.

=

Výsledok vidíte sami, je to elementárna matematika:

4+2+1+1+1+1= 10K

10K smartfón je iba prezývka. Telefón tak vysokých kvalít si zaslúži, aby sa mu hovorilo celým menom. Zoznámte sa preto s VIBE Z2 PRO, prvým smartfónom, ktorý má všetky vlastnosti, po akých Slováci túžia! Pozrite si video z unikátneho predstavenia, kde Lenovo exkluzívne odhalilo prvý 10K smartfón na Slovensku.

Privítajte 10K vo veľkom štýle! Pridajte sa k 10K mánii na www.10k.sk.

3.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+