MojAndroid

Spoločnosť Google prináša ďalšiu systémovú aktualizáciu. Tentokrát ide o aktualizáciu Android 8.1 Oreo, ktorá prináša najmä opravy a vylepšenia systému po prvotnej aktualizácii Android 8.0 Oreo. Novinky v danej verzii operačného systému boli uverejnené na blogu spoločnosti Google.

Android 8.1 Oreo

1) Jedným z vylepšení je tiež API neurónových sietí. V prípade, že vaše zariadenie vybavené špeciálnym čipom, ktorý využíva prvky umelej inteligencie, bude mať využitie tiež pre API. Umožňuje tiež aplikáciám využívať hardvérovú akceleráciu, ktorá znižuje sieťové zaťaženie a uchováva vaše citlivé údaje priamo v zariadení.

2) Pixel Visual Core ako prvý koprocesor od spoločnosti Google napomáha strojovému učeniu a teraz je k dispozícii tiež vývojárom tretích strán. 

3) Aplikácie, ktoré využívajú API aplikácie Android Camera budú môcť snímať v režime HDR+.

4) Bezpečnejšie prehliadanie webstránok (WebView) – toto vylepšenie umožňuje detekovať v rámci aplikácií prechody na nebezpečné či nevhodné URL adresy.

5) Aplikácie sú v tejto aktualizácii obmedzené na jeden notifikačný zvukový signál za sekundu.

6) Indikátor stavu batérie vašich Bluetooth zariadení – teraz budete môcť kontrolovať stav batérie vášho pripojeného Bluetooth zariadenia prostredníctvom menu rýchlych nastavení na smartfóne.

Aktualizáciu na Android 8.1 Oreo dostanú pravdepodobne ako prvé Nexus a Pixel smartfóny.

7) Zlepšenie automatického dopĺňania textu.

8) Zabezpečenie čítačky odtlačkov prstov – používatelia budú môcť zablokovať natrvalo odtlačok, ktorý sa opakovane nezhoduje s odtlačkami majiteľa zariadenia.

9) Nastavenia farieb – pre smartfóny Pixel 2 a Pixel 2 XL. Do ponuky nastavení prichádza možnosť voľby farebného spektra na displeji. Na výber budú 3 možnosti: natural / boosted / saturated.

10) Oprava pre smartfón Nexus 5X – oprava prehrávača zvuku, ktorý neprodukuje zvuk cez hlasný reproduktor

11) Oprava pre Pixel 2 / Pixel 2 XL – oprava problému so skreslením obrazu pri prehrávaní videa

12) Malým bonusom je korekcia emoji obrázku pre „pivo“ a „hamburger“

Aktualizácia na systém Android 8.1 Oreo by mala podľa dostupných informácií doraziť už v najbližších dňoch na zariadenia z dielne spoločnosti Google. Nexus a Pixel smartfóny tak podľa očakávania dostanú aktualizáciu ako prvé zariadenia na trhu. Ďalšie zariadenia v poradí by mohli byť práve smartfóny, ktoré už v súčasnosti používajú verziu operačného systému Android 8.0 Oreo, ako napríklad aktuálne vlajkové smartfóny Sony.

Zdroj: phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.12.2017
 • Adam

  Tak korekcia obrazkov emoji je urcite to kvoli comu ludia prejdu na novy system,

  • hej lebo jeden bod z dvanastich je rozhodujuci…

  • xxx

   Samé kktiny a zabere to kopec miesta

 • Ach

  Evidentne nevieš, o čo pri tých emoji ide :D

 • cotapomne

  no pekne to dojebali,lebo teraz sa nedá nataviť volanie len určitým povoleným číslam. v 7 to bolo. a toto mi chhýba, lebo deti…

Používateľské recenzie
Fotománia

+