MojAndroid

Infografika, ktorú zostavila poisťovacia firma Protect Your Bubble, nám odhaľuje akých 10 najnebezpečnejších vecí vykonávame so svojimi smartfónmi. Podľa údajov, až 62% používateľov nepoužíva na zabezpečenie svojho zariadenia heslo. Viac znepokojivou správou je, že 32% ľudí ukladá svoje osobné heslá v zariadení a používa automatické prihlásenie na stránkach bánk alebo iných finančných inštitúcií. Túto možnosť rozhodne nikomu neodporúčame, pretože tieto údaje môžu byť neskôr použité proti vám, napríklad pri krádeži.

Na zamyslenie je aj tretie miesto, ktoré hovorí, že 20% tínedžerov vytvára, ukladá a posiela prostredníctvom svojho zariadenia svoje vlastné nahé fotky. Ak patríte k tejto skupine, určite si nezabudnite zaheslovať svoje zariadenie. Nahé zostávajú aj naše smartfóny. 25% ľudí, ktorí sa zapojili do ankety nepoužíva žiaden ochranný obal. Infografika tiež hovorí, že je nebezpečné zdieľať fotografie počas dovolenky na sociálnych sieťach. Až 75% odsúdených zlodejov totižto uvádza, že to je spôsob, ako si vyberajú svoje obete. Ďalšie zaujímavé fakty sa dozviete z infografiky nižšie.

dangerous things infographic

 

Zdroj: VentureBeat, Protect Your Bubble

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+