MojAndroid

K smartfónom a tabletom nepochybne patria kryty, stojany, stylusy a množstvo ďalšieho príslušenstva. Toho je na trhu niekoľkonásobne viac, ako samotných inteligentných zariadení. Niektoré pomôcky sú ale naozaj veľmi užitočné a našim zariadeniam pridávajú dodatočnú funkcionalitu. Vďaka tomu si aj po dlhšom čase používania jedného zariadenia môžeme zadovážiť príslušenstvo, ktoré z neho spraví znovu horúcu novinku. Nie vždy sa však jedná o lacnú záležitosť. Ak nemáte chuť zbytočne utrácať za príslušenstvo k svojim zariadeniam, môžete sa nechať inšpirovať niektorými z nasledujúcich obrázkov a stojan či stylus si vyrobíte aj doma.

Máte ešte doma staré MC kazety? Ak áno, zrejme vám na ne už niekoľko rokov padá prach. Aj v dnešnej dobe sú však využiteľné, v tomto prípade konkrétne plastové obaly z týchto kaziet. Veľmi jednoducho totiž môžu slúžiť ako stojan pre smartfón či možno aj pre menší tablet.

DIYHacks_MC

Rozmýšľali ste nad tým, ako jednoducho a lacno vytvoriť púzdro na váš smartfón? Pomocou obyčajnej izolačnej lepiacej pásky si môžete vytvoriť štýlový doplnok, ktorý bude navyše aj chrániť vaše zariadenie.

DIYHacks_Pouzdro

Zišiel by sa vám k tabletu či smartfónu stylus, no nechcete utrácať za oficiálne príslušenstvo? Nemusíte, jednoduchý a funkčný stylus si spravíte aj doma. Potrebovať budete iba staré pero či ceruzku, alobal, nožnice a lepiacu pásku. Detailný návod nájdete na tomto odkaze.

DIYHacks_Stylus

Ak máte v kancelárii na stole kovové klipy na spájanie väčšieho množstva dokumentov, určite vám neušlo, že sú vhodné na použitie aj inde. Užitočné môžu byť napríklad v kuchyni, no veľmi rýchlo z nich môžete spraviť aj jednoduchý statív pre váš smartfón.

V letnom období sa nám na stole často povaľujú aj slnečné okuliare. Väčšinou nám tam síce prekážajú, no stačí ich prevrátiť a aj tieto môžu slúžiť ako jednoduchý, no efektívny stojan.

DIYHacks_StojanekBryle

Smartfón si dnes berieme už naozaj všade. Niektoré modely ponúkajú odolnosť voči vode, vďaka čomu nemusíme nášho inteligentného pomocníka pustiť z ruky ani pri sprchovaní. Ak váš smartfón takúto odolnosť nemá, môžete si jednoducho spraviť vodeodolný obal. Samozrejme, oficiálnu certifikáciu od toho ale nečakajte :-)

DIYHacks_VodeodolnyObal

Reproduktory na smartfónoch sú čím ďalej lepšie. Niektoré modely majú stereo reproduktory na prednej strane a ponúkajú pomerne kvalitný a najmä hlasný zvuk. Ak má váš telefón reproduktor na zadnej strane, nemusíte zúfať. Stačí, keď ho vložíte do pohára. Ten sa potom postará o výrazné zosilnenie zvuku vy si tak jednoducho môžete užiť oveľa hlasnejšiu hudbu.

DIYHacks_Zesilovac

Veľmi jednoduchým zosilovačom zvuku môže byť aj kartónový valček od toaletného papiera. Ten môže poslúžiť sám o sebe, no ak k nemu namontujete dva plastové poháre, zvuk bude ešte hlasnejší.

Smartphone-Cup-Speakers

Už viete, ako si pomocou kovových kancelárskych klipov zhotoviť jednoduchý statív. Praktickejší bude pre vás možno ale stojan, ktorý na stole bez problémov udrží váš smartfón. Jeho výroba bude o čosi zložitejšia, no v priebehu pár minút ju zvládnete určite aj vy. Stačí, ak budete postupovať podľa tohto návodu.

phone-stand

Jednoduchý a veľmi prispôsobiteľný stojan je možné vyrobiť aj z LEGO kociek. Fantázie sa v tomto prípade medze nekladú a vy si môžete vytvoriť akýkoľvek stojan podľa vlastných predstáv.

lego-stand-nexus

prislusenstvo-lego-cover

Zdroj: htcfans.sk

16.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+