MojAndroid

Motorola moto g6 plus je jedným z najlepších telefónov strednej triedy. Ponúka excelentný pomer ceny a výkonu, no ukrýva v sebe toho oveľa viac ako sa na prvý pohľad zdá. V sérii 10 dní s Motorolou moto g6 plus si postupne predstavíme jej najväčšie výhody. Sem určite patrí aj vynikajúci duálny fotoaparát, ktorý v tejto kategórii patrí k tomu najlepšiemu.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní s Motorola moto g6 plus:

Náš tip
10 dní s Motorolou moto g6 plus: Luxusný dizajn za polovičnú cenu [1. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Perfektne odladený systém bez zbytočností [2. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Skener odtlačkov plný užitočných funkcií [3. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Veľký displej ideálny na multimédia [4. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Výkon, ktorý vás vždy podrží [5. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Nadštandardná pamäť pre najnáročnejších [6. časť]

Náš tip
10 dní s Motorola moto g6 plus: Spoľahlivá batéria a rýchle nabíjanie [7. časť]

Náš tip
Motorola moto g6 plus: Najlepším stúpa na päty | RECENZIA

Skvelý hardvér ako základ

Nová moto g6 plus nenecháva nič na náhodu ani so svojím fotoaparátom. Telefón ponúka duálnu optiku s 12MP hlavným a 5MP sekundárnym snímačom. Ten sa stará najmä o zachytenie údajov o hĺbke ostrosti. Hlavný snímač však ponúka clonu f/1.7, moderné dual-pixel PDAF zaostrovanie, ako aj veľké 1,4-mikrónové pixely. Výsledkom je tak skutočne kvalitný fotoaparát, ktorý je schopný zachytávať krásne fotografie aj v horšom osvetlení.

Telefón skutočne zvládne produkovať veľmi kvalitné fotografie. Tým nechýbajú detaily, farby ani dynamický rozsah a moto g6 plus tak bez problémov nahradí aj nejeden kompaktný fotoaparát. Vďaka veľkým pixelom sa telefón nenechá zahanbiť ani pri fotografovaní v horších svetelných podmienkach. Tešiť sa tak môžete na kompletný mobilný fotoaparát so skutočne skvelými schopnosťami, čím sa Motorola moto g6 plus výrazne odlišuje od svojej konkurencie.

Náš tip
Chorvátsko s moto g6 plus: Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia

Telefón okrem toho ponúka ako jeden z mála v tejto cenovej kategórii možnosť nahrávania 4K videa, čo je skutočne nadštandardná vlastnosť. Fotografický hardvér dopĺňa predná 8MP kamera, ktorá je pre fotografie v horšom svetle doplnená aj o samostatný predný LED blesk.

Šikovné a inteligentné fotografické režimy

Samotný hardvér by ale pre skvelý mobilný fotoaparát nestačil. Veľkým bonusom je aj prepracovaná aplikácia fotoaparátu, ktorá je na jednej strane intuitívna a praktická, ale zároveň ponúka množstvo funkcií a režimov, ktoré vás budú sprevádzať pri fotení.

Ukážka fotografií zo smartfónu Motorola moto g6 plus:

Nechýba tu portrétový režim, ktorý aj za pomoci sekundárneho fotoaparátu efektne rozmaže pozadie za foteným objektom. To ale ani zďaleka nie je všetko. Nájdete tu aj šikovný režim pre selekciu farieb – jednoducho na fotografii môžete vybrať farbu, ktorá zostane zvýraznená a zvyšok fotografie ostane čierno-biely. Tiež tu nájdete šikovný nástroj na výrez objektu na fotografii, ktorý potom môžete umiestniť na úplne iné pozadie.

Náš tip
Vyberáme príslušenstvo pre smartfón Motorola moto g6 plus

Aj tieto kreatívne režimy vám tak prinášajú množstvo možností, ako získať z mobilnej fotografie maximum. Tešiť sa okrem skvelých módov môžete aj na skutočne kvalitné výsledky. Čerešničkou na torte je integrácia služby Google Lense, ktorá rozpozná fotografované objekty a ponúkne o nich kontextuálne informácie. Táto služba sa neustále zlepšuje a už dnes funguje naozaj nad očakávania dobre. Okrem klasického vytvárania fotografického záznamu tak poteší aplikácia fotoaparátu aj týmito šikovnými funkciami.

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola.

25.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+