MojAndroid

V seriáli 10 dní s Huawei P10 vám predstavujeme tie najlepšie funkcie a vlastnosti nového smartfónu od Huawei. Ten patrí dnes k cenovo najdostupnejším vlajkovým lodiam, ktoré si môžete kúpiť. V minulých častiach sme sa venovali nadstavbe EMUI 5.1 jej aplikáciám a prémiovým službám, ktoré získate po kúpe Huawei P10. Dnes tu máme poslednú časť, v ktorej predstavíme čo všetko P10-tka ponúka v oblasti konektivity.

Pripravený na všetko

S Huawei P10 ste na svet, v ktorom sa prepája všetko so všetkým, pripravení na 100%. Zariadeniu totižto nechýba nič, čo by ste od neho mohli dnes vyžadovať, možno až na IR vysielač, ktorý však dnes nie je bežnou súčasťou väčšiny smartfónov. Na druhej strane sa môžete spoľahnúť na rýchly LTE internet, ktorý je pripravený aj pre budúce medzigeneračné vylepšenia 4G sietí na Slovensku. Podporuje totižto prenosové rýchlosti až do 600 Mbps, ktoré bolo možné dosiahnuť aj vďaka anténovému systému 4×4 LTE MIMO.

Okrem toho je k dispozícii aj Bluetooth 4.2 a rýchle pripojenie cez WiFi v štandardoch Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac vo frekvenčných pásmach 2,4 aj 5 GHz. Aj tu vysoké prenosové rýchlosti a kvalitné pripojenie zabezpečuje anténový systém 2×2 Wi-Fi MIMO.

Samozrejmosťou je dostupnosť variantov P10 v single SIM aj dual SIM verzii, vďaka ktorej budete môcť využívať služby viacerých mobilných operátorov. To príde vhod napríklad vtedy, ak často cestujete alebo ak k prenosu dát využívate samostatnú SIM. Aj v tomto prípade ide o hybridný slot, pri ktorom môžete súčasne využívať dve nano SIM karty alebo nano SIM s pamäťovou kartou microSD.

Spoľahlivá lokalizácia

Bez väčších prekvapení nájdete v P10 aj podporu pre pozičné systémy GPS, rusky GLONASS a európsky GALILEO, ktorý bol do prevádzky spustený len nedávno. Prvé zameranie a lokalizácia sú veľmi rýchle a v praxi spoľahlivé. Pre tých, ktorí vyžadujú rýchlejšiu a presnejšiu navigáciu cez mapy alebo aplikácie, Huawei HiGeo technológia kombinuje Big Data so satelitnými a mobilnými sieťovými dátami. S navigáciou pomocou Google máp alebo inej alternatívnej GPS navigácie tak nebudú žiadne problémy. Stačí spustiť a používať.

Bezkontaktné platby aj bezdrôtový prenos videa

V dnešnej dobe je samozrejmosťou už aj prítomnosť bezkontaktnej technológie NFC. Tá už dávno neslúži iba k čítaniu NFC tagov, či k ich zapisovaniu a dnes sa vo veľkom používa aj pri bezkontaktných platbách v obchodoch. Huawei P10 teda nájde uplatnenie aj ako mobilná peňaženka, ktorú môžete mať vždy so sebou. Štandardnou súčasťou väčšiny smartfónov s Androidom je tiež podpora technológie Miracast. Tá zabezpečuje bezdrôtový prenos videa zo smartfónu do ostatných kompatibilných zariadení v domácnosti – napríklad do TV. V prípade Huawei P10 je táto technológia dostupná v rámci funkcie nazývanej Mirrorshare.

Sledovanie a šetrenie mobilných dát

Operačný systém Android a nadstavba EMUI ponúkajú detailné sledovanie prenesených dát a ich prípadnú kontrolu. Pod kontrolou máte teda nielen to, koľko dát ste preniesli, ale aj to kde a kedy. Vďaka tomu môžete presne zistiť, ktoré aplikácie spotrebujú najviac a podniknúť kroky k tomu, aby ste dáta viac šetrili pre dôležitejšie situácie. Nechýba ani upozornenie na prekročenie denného či mesačného limitu, ktorý si používateľ nastaví podľa vlastného uváženia.

Článok vznikol v spolupráci s Huawei 

Odporúčame prečítať si detailnú recenziu na Huawei P10.

19.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+