MojAndroid

Bez poriadnej batérie mobilný telefón nie je mobilný. Ak vám totiž ten váš nedokáže ponúknuť dostatočnú výdrž a musíte s ním extrémne veľa času tráviť na nabíjačke, tak ho možno pokojne prirovnať k pevnej linke. Motorola však veľmi dobre vie, že pevným linkám už dávno odzvonilo, čo dokazuje aj svojím smartfónom Moto g6.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Úsporný procesor a veľká batéria

Ten má vo svojom len 8,3 mm hrubom tele ukrytý akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Táto viac ako solídna batéria pritom nerobí tento telefón ani veľmi ťažkým, keďže váži skvelých 167 gramov. Vďaka tejto hmotnosti ho cítite pri držaní v ruke, no nesťahuje vám nohavice pri jeho prenášaní vo vrecku. Hoci sú dnes batérie s kapacitou 3000 mAh pomerne bežné, nie vždy dokážu ponúknuť dostatočnú výdrž na jedno nabitie. Nesmierne dôležitú úlohu vo výdrži na jedno nabitie totiž zohráva aj optimalizácia systému či technológia výroby procesora.

Motorola Moto g6 pritom disponuje procesorom Snapdragon 450, ktorý je vyrobený 14 nm výrobným procesom. To v preklade znamená, že je tento procesor menej náročný na spotrebu batérie. Aby toho nebolo málo, optimalizácia systému tohto smartfónu je na vynikajúcej úrovni. Tieto faktory sa teda spoločne podieľajú na tom, že g6-tka dokáže ponúknuť nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Tá sa pri menej náročnom používaní dokáže vyšplhať až na dva dni. Ak ale budete Moto g6 používať viac ako 5 hodín denne, vypýta sa na nabíjačku už večer.

Pomôže aj šetriaci režim

V prípade, že by ste však od tohto telefónu potrebovali ešte o čosi dlhšiu výdrž, ideálne vám poslúži šetriaci režim. Ten obmedzí procesy bežiace na pozadí, vypne animácie a zníži jas displeja. Taktiež vypne vibrácie, ktoré sú známe svojím nepriaznivým vplyvom na výdrž. Takýmto jednoduchým spôsobom sa následne dokáže výdrž smartfónu Motorola Moto g6 predĺžiť až o niekoľko hodín. V prípade núdze, keď pri sebe nebudete mať USB-C nabíjačku, tak padne tento šetriaci režim určite vhod.

TurboNabíjanie – Čerešnička na koniec

Hoci je teda výdrž tohto telefónu viac ako dobrá, stále je taká “smartfónová”. Motorola Moto g6 s vami totiž rozhodne nevydrží držať krok po celý týždeň. To však v súčasnosti nedokáže azda žiaden smartfón. Novinka od Motoroly však tento fakt kompenzuje poriadne rýchlym nabíjaním. Rýchlonabíjacia technológia TurboPower, ktorá je v tomto telefóne integrovaná, ho zvládne z nuly na 100 % dobiť len za niečo málo cez 90 minút.

Rýchlonabíjanie oceníte taktiež v prípade, že budete v časovom zhone a na nabitie vášho telefónu vám ostane len 15 minút. Už za tento extrémne krátky čas sa vám totiž g6-tka dokáže dobiť na niekoľko hodín aktívneho používania. Z hľadiska batérie teda Moto g6 neponúka žiadne sklamania, ba čo viac, svojimi výsledkami vás len a len poteší.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

12.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+